Чому не завжди варто слухати музику під час тренувань: 5 причин

25

Ряд наукових досліджень довів користь музики під час фізичних навантажень. Залежно від стилю музики, гучності та швидкості темпу звук може допомогти тримати ритм, підтримувати зусилля, пов’язувати рухи між собою, не надто замислюючись над ними, і, простіше кажучи, перевершити самого себе. Тож навіщо тренуватися без музики? Ось кілька відповідей.

1. Підвищена поінформованість про своє тіло

Слухаючи музику під час занять спортом, будь то біг на свіжому повітрі або фітнес і силові тренування в приміщенні, ти відключаєш себе від навколишнього шуму (скрип тренажерів, стукіт взуття по підлозі, дихання людей, що тренуються по сусідству, погана музика, що грає з динаміків в спортзалі і т.д.).

Ти створюєш мильну бульбашку, щоб зосередитися на своїй меті. Але ти теж відрізаєш себе від певних фізичних та ментальних відчуттів. Знявши навушники, ти приділяєш більше уваги своїм відчуттям: м’язової втоми, пульсу, дихання та душевного стану, радить 24 канал із посиланням на GQ.

2. Забезпечення якості тренувань

Уважніше до своїх фізичних відчуттів, ти можеш краще адаптувати свій темп до рівня фізичної підготовки в цей день. Ти швидше зрозумієш, коли потрібно сповільнитись або, навпаки, коли можна прискоритися і докласти більше зусиль.

Не заважати тренуванню своїми плейлистами може бути особливо корисним, коли ти вивчаєш нові рухи або вирішив збільшити навантаження та складність. Вивчати вправи, що цікавлять тебе, звертати увагу на якість виконання рухів і розвивати корисні звички краще спочатку в спокійній атмосфері. Потім можна знову вмикати музику.

3. Не зупинятися на досягнутому

Не всі спортивні заняття мають бути однаковими: одні інтенсивні, інші менші, і це нормально. Також добре тренуватись іноді без музики, а іноді з нею. Якщо ти завжди займаєшся спортом у навушниках, ти ризикуєш отримати неприємне враження, що тренування відбувається погано, коли ти їх не вдягаєш. Зміни свої звички, щоб урізноманітнити свої відчуття.

Читайте також:  Харчова алергія

4. Тренуватися у повній безпеці

Ще один важливий аспект, який слід враховувати – безпека. Біг у місті чи за містом пов’язаний із очевидними ризиками (неуважні перехожі, водії тощо). Займаючись спортом без музики і більше концентруючись на фізичному навантаженні, ти звертатимеш більше уваги на зовнішні фактори і уникнеш падінь, ударів та інших нещасних випадків.

5. Зарезервуй найкращі плейлисти для тренувань

Суть цієї статті полягає не в тому, щоб повністю вигнати музику з будь-якої спортивної діяльності, а у тому, щоб уникати його систематичного використання. Насправді можна досягти свого найкращого результату завдяки плейлисту, який ти підготуєш.

Найкращі плейлисти зберігаються для тренувань, які будуть особливо важкими. Потрібно лише знайти правильний баланс.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я