Сирія дозволила гуманітарну допомогу ООН

8
Після блокування у Раді Безпеки ООН Сирія дозволила гуманітарну допомогу ООН: Організація Об’єднаних Націй може продовжити доставку гуманітарної допомоги з Туреччини до повстанських районів охопленої громадянською війною країни.

«Уряд Сирійської Арабської Республіки ухвалив суверенне рішення надати Організації Об’єднаних Націй та її спеціалізованим установам дозвіл на використання прикордонного переходу Баб-ель-Хава», – написав учора посол Сирії в ООН Бассам Саббах до найвпливовішого органу ООН. Дозвіл діє протягом шести місяців. Лист є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Організація Об’єднаних Націй підтвердила отримання листа.

В останні дні мільйони тих, хто потребує північного заходу Сирії, виявилися відрізаними від нових поставок після того, як Росія наклала вето в Раді Безпеки на продовження дії механізму на дев’ять місяців. Зустріч пропозицію Москви, що передбачало продовження на шість місяців, також не пройшло. За даними ООН, 85% усіх товарів для північного заходу країни проходять через прикордонний пункт Баб-ель-Хава. Він закритий із вечора понеділка.

За даними ООН, 4,1 млн. осіб у цьому регіоні потребують допомоги. Росія одна із найближчих союзників уряду Сирії. В останні роки правитель країни Башар Асад наполягав на закритті прикордонних переходів, щоб відновити вплив на райони країни, що контролюються повстанцями. Після сильного землетрусу, який стався в Сирії та Туреччині кілька місяців тому, Асад тимчасово відкрив ще два прикордонні переходи з Туреччиною: Баб-ель-Салам та Аль-Раї залишаються відкритими. Однак Баб-ель-Хава, безперечно, важливіше.

Читайте також:  Прес-секретар ізраїльської армії: штаб-квартира ХАМАС взята штурмом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я