Війна в Україні: Зеленський бачить міжнародну підтримку

15

Президент України Володимир Зеленський бачить широку міжнародну підтримку пакту безпеки на користь своєї країни не лише у країнах «Великої сімки».

З часу саміту НАТО в Литві «до групи семи великих західних демократій уже приєдналися ще шість країн», – заявив Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. Він назвав Данію, Нідерланди, Норвегію, Швецію, Іспанію та Чехію. У Вільнюсі провідні промислово розвинені країни «Великої сімки» запевнили Україну у своєму захисті.

Зеленський висловив оптимізм, що до них приєднаються інші країни. Спільно зі США буде складено список тих, хто готовий надати допомогу. Пакт безпеки «Великої сімки» передбачає довгострокову фінансову та військову допомогу Україні, включаючи сучасне обладнання для військово-повітряних та військово-морських сил.

Зеленський також згадав про міжнародну зернову угоду, що перебуває під загрозою зриву. Телефоном він запросив президента ПАР Сиріла Рамафосу приєднатися до ініціативи «Зерно з України». З його слів, вони домовилися про необхідність продовження угоди. Він вкотре звинуватив Росію в тому, що вона тримає мир у заручниках, погрожуючи припинити дію угоди.

Путін: Росія розглядає можливість продовження зернової угоди

За словами глави Кремля Володимира Путіна, продовження зернової угоди з Україною зумовлене виконанням обіцянок, даних Росії. «Ми думаємо, як діяти далі є ще кілька днів», – сказав Путін в інтерв’ю державному телебаченню, опублікованому прокремлівським журналістом Павлом Сарубіним у його Telegram-каналі.

За його словами, існує можливість призупинити участь Росії в угоді доти, доки не будуть реально виконані обіцянки, дані Москві в рамках угоди.

Після початку агресивної війни проти України Росія також заблокувала морські порти сусідньої країни. Оскільки Україна є важливим експортером сільськогосподарської продукції, у всьому світі зросло занепокоєння щодо зростання цін на продовольство та голодних криз у найбідніших країнах. Тоді влітку минулого року за посередництвом ООН та Туреччини було укладено так звану зернову угоду, яка дозволяє Києву експортувати зерно морем – хоч і в обмежених масштабах.

Читайте також:  Українські солдати розпочали танкову підготовку у Мюнстері

Натомість Москва вимагала звільнення від санкцій, накладених на експорт добрив та продовольства, таких як страхування, фрахт, а також фінансування. «Нічого, хочу це наголосити, абсолютно нічого не зроблено», – нарік Путін в інтерв’ю. Без продовження санкцій термін дії Чорноморської зернової ініціативи спливає у понеділок.

Путін: Київ має право на безпеку, але не за рахунок Москви

На тлі агресивної війни проти України Путін у принципі надав сусідній країні право на збереження своєї безпеки. Але це не повинне загрожувати безпеці Росії, уточнив він в інтерв’ю державному телебаченню. «Членство України в НАТО створює загрозу безпеці Росії, – заявив Путін, назвавши це однією з причин початку війни.

Членство в НАТО також не робить Україну безпечнішою, а лише веде до подальшого зростання напруженості у світі, заявив глава Кремля. Україна прагне вступити до західного військового альянсу насамперед для того, щоб захистити себе від загрози з боку Росії. На саміті Nato у Вільнюсі Київ не отримав запрошення до вступу до альянсу. Натомість він отримав гарантії безпеки від країн «Великої сімки», що складається з найпотужніших економічних держав. Крім того, країни НАТО пообіцяли Україні подальшу допомогу зброєю.

Путін: західні танки горять краще, ніж Т-72

На думку Путіна, західна зброя не має вирішального значення для війни. З початку контрнаступу Києва на початку червня російські військові знищили 311 українських танків. Не менш як третина з них були західного виробництва, у тому числі німецькі основні бойові танки «Леопард».

Українські солдати навіть не хотіли сідати у західні танки, бо їх підстрелили першими. “А горять вони теж як усі, навіть краще, ніж радянські танки – всім відомі Т-72”, – стверджував Путін.

Читайте також:  Британці повідомляють про інтриги у військовому керівництві РФ

На думку західних військових експертів, на початку року Росія ще мала перевагу в танках три до двох. Проте, останнім часом, як стверджується, ці показники зрівнялися.

В Україну надходять касетні боєприпаси зі США

Тим часом на Україну прибули касетні боєприпаси, обіцяні США як ще один засіб підтримки війни. «Ми їх щойно отримали. Ми їх поки що не використовуємо», – заявив в інтерв’ю американській телекомпанії CNN український бригадний генерал Олександр Тарнавський. Наразі українське керівництво вирішуватиме, де їх можна розмістити, додав він. США оголосили про постачання минулого тижня, що також викликало критику в країнах-партнерах. Декілька країн НАТО, включаючи Німеччину, заборонили використання цієї зброї відповідно до міжнародної угоди.

Що стає важливим сьогодні

З отриманням касетних боєприпасів Україна сподівається прискорити свій великий наступ із метою відвоювання власних територій на сході та півдні країни. Російські війська продовжують опір вздовж укріплених ліній оборони на фронті.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я