ЄС розгляне можливість енергодопомоги Україні

14

Росія знищила 40% енергетичної інфраструктури країни.

Можливість енергодопомоги Україні розгляне ЄС.  Фото: SD-Pictures / Pixabay

Можливість енергодопомоги Україні розглянуть у Європейському союзі найближчим часом. Про це дізналося агентство Bloomberg. Росія завдає ракетних ударів по цивільній інфраструктурі країни вже чотири дні.

У лютому Україна перервала зв’язок із енергосистемою Росії та Білорусі. Вже у березні вона приєдналася до European Network of Transmission System Operators for Electricity – ENTSO-E. Це об’єднана енергосистема континентальної Європи. Незабаром після цього Київ розпочав постачання до Польщі, Молдови та Румунії. Виторг від експорту електроенергії зріс до 150 мільйонів доларів, повідомили в Міністерстві економіки країни.

Можливість енергодопомоги Україні розглянуть лідери Євросоюзу

Українців попередили про віялові відключення електроенергії через пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських ракетних ударів цього тижня. Президент країни Володимир Зеленський закликав людей використовувати якнайменше електроенергії.

Раніше у Києві повідомили про пошкодження 40% енергетичної інфраструктури країни через ракетні обстріли. Влада не виключає періодичні відключення світла, тепла та води з 20 жовтня.

Нестача електроенергії напередодні зими може стати катастрофою для мільйонів українців. У зв’язку з цим лідери Євросоюзу планують зібратись у Брюсселі, щоб обговорити різні варіанти допомоги Україні.

Крім того, через обстріл частково постраждала й енергетична безпека ЄС. Внаслідок російських ударів 10 жовтня в Україні було пошкоджено теплову інфраструктуру та електропідстанції, які експортували енергію в тому числі і в європейські країни. І з 11 жовтня ці поставки зупинено. Але експерти зазначають, що українська частка була настільки малою, що Європа не дуже постраждає від її відсутності.

“Експорт електроенергії з України допоміг Європі скоротити споживання російських енергоресурсів”, – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Росія продовжує обстріл громадянської інфраструктури України

Росія продовжує ракетні атаки українськими містами. Вночі Москва завдала удару по промисловому об’єкту та енергетичній інфраструктурі у Криворізькому районі Дніпропетровської області. Завдано серйозних збитків, повідомила місцева влада в Telegram.

Читайте також:  Війна в Україні 3 грудня

У четвер вранці Росія атакувала Миколаїв та прилеглий регіон ракетами за допомогою С-300, повідомив у Telegram заступник голови офісу президента України Кирило Тимошенко. У Генштабі країни додали, що ЗСУ відбили російські атаки поблизу дев’яти населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, включаючи Бахмут.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я