Вже деякий час муніципалітети скаржаться на кількість біженців, що прибувають. Близько мільйона українців зареєструвалися у Німеччині з початку війни у лютому цього року. Крім того, до кінця вересня з’явилося ще 115 тисяч заяв про надання притулку. І це не рахуючи дітей, які народилися в Німеччині.
Приймати мігрантів виявилося складно. У багатьох містах пункти прийому переповнені. На початку вересня 12 федеральних земель заблокували прийом біженців, які розподіляються по всій країні через офіційну систему EASY. Десь до напливу людей ставляться спокійно та збільшують кількість місць. Однак інші дотримуються жорсткішого тону.
Über 200 Menschen demonstrieren in diesem Moment in #Cottbus gegen den Krieg in der #Ukraine #StandWithUkriane #PutinsWar pic.twitter.com/EpQ8HZeqAQ
– moncaí★ 🦞 (@moncai_cb) February 27, 2022
Чому Котбус не хоче більше приймати мігрантів
Щоб посилити тиск, наприкінці року місто звільнило соціальних працівників із незалежних агентств, які працювали з мігрантами. Все це коштує грошей, а влада землі залишила відкритим питання про те, чи вони продовжуватимуть їх фінансувати. Звичайно, це сміливий крок з огляду на високі показники прибуття.
Українці отримали дозвіл на в’їзд поза межами закону про надання притулку. Тому вони можуть вільно переміщатися туди, де вони найбільше чекають на допомогу. Звичайні прохачі притулку не можуть цього зробити, адже на них спочатку поширюється обмеження у праві вибору місця проживання.
До 2015 року земля вирішувала скільки грошей вона заплатить місту за виділене для мігрантів житло. Сьогодні муніципалітети перебувають у кращому становищі, особливо щодо українців. На початку війни федеральний уряд обіцяв оплачувати їхнє проживання за ALG II. І Котбус, принаймні нічого не платить за житло, але він платить за інші послуги.
# BrandenburgHilft den Geflüchteten aus der #Ukraine🇺🇦 mit Hygieneartikeln. 150 Kartons voller Spenden nahm die @AWO_Potsdam gestern in #Cottbus entgegen👍
➡️ https://t.co/WcPu2VYzQ9 https://t.co/gqrSfR1mJQ
– helpto_de (@helpto_de) June 14, 2022
Біженці схильні переїжджати
Українці були вільні обирати, де хочуть жити. Згідно з опитуванням, проведеним Інститутом соціальних наук Лейбниця у квітні 2022 року, лише 7% із них жили у приміщеннях для біженців. Але вони були розподілені відповідно до звичайної процедури. А в наступні місяці багато хто з них подав заяви на отримання соціальної допомоги на новому місці.
З того часу багато українців виїхали з приватного житла. Деякі закінчили заощадження, які вони привезли з собою, тому вони не змогли далі орендувати квартиру або кімнату, яку вони спочатку знімали.
В результаті вони звертаються до муніципалітетів для розміщення. Але оскільки вони вже отримують соціальну допомогу, їх уже не можна розподілити, як це зазвичай робиться. Таким чином, у нинішній ситуації справді має місце «нерівномірний» розподіл усередині Німеччини.
Wegen des Zuzugs von #Geflüchteten hat die Stadt #Cottbus hat mehrere Forderungen. Eine davon ist eine #Flüchtlingskonferenz mit dem #Bundeskanzler: https://t.co/KeOrIZB7LE #Lausitz # Brandenburg @rbb24Inforadio @radioeins
– rbb|24 Studio Cottbus (@rbb24cottbus) October 18, 2022
Читайте також:
.