ЄС приймає новий пакет санкцій проти Росії

20
Санкції

Країни ЄС офіційно ухвалили дев’ятий пакет санкцій проти Росії. «Він зосереджений на технологіях, фінансах та ЗМІ, щоб ще більше підірвати російську економіку та військову машину», – написала у п’ятницю у Twitter голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн.

До набуття чинності санкцій рішення ще має бути опубліковане в Офіційному журналі ЄС. Принципова політична угода про нові каральні заходи була досягнута у четвер увечері на полях саміту ЄС.

Крім торгових та фінансових санкцій, пакет включає список із майже 200 підприємств та організацій, щодо яких буде заморожено активи та накладено заборону на в’їзд до ЄС. Цілями є «фізичні та юридичні особи, причетні до нападів на цивільних осіб та викрадення дітей», – написала фон дер Ляйєн.

Санкції проти ще трьох російських банків

Також до пакету входять санкції проти ще трьох російських банків – включаючи повну заборону на проведення операцій Російського банку розвитку регіонів – а також заборону ЄС на мовлення чотирьох ЗМІ – НТВ/НТВ Світ, Росія 1, РЕН ТВ та Перший канал.

У ході переговорів між країнами ЄС виникли суперечки про те, як запобігти можливим небажаним побічним ефектам санкцій. Німеччина, а також такі країни, як Франція та Нідерланди, зажадали змінити деякі правила, щоб уникнути негативних наслідків для торгівлі сільськогосподарською продукцією та добривами. Інші держави, такі як Польща, попередили, що це може бути витлумачено як ослаблення санкцій.

Рада держав ЄС підтвердила, що каральні заходи ЄС жодним чином не спрямовані на торгівлю сільськогосподарською та харчовою продукцією. Проте, нині запроваджується виняток. Це потрібно для того, щоб не порушувалися потоки платежів за сільськогосподарську продукцію. Зокрема, гроші деяких бізнесменів, які вже потрапили під санкції ЄС, які є дуже важливими для міжнародної торгівлі пшеницею або добривами, будуть звільнені у певних випадках.

Читайте також:  Лінднер не очікує змін у ВДП

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я