ЄС не відкидає передачу заморожених активів РФ Україні

19

Це питання країни ЄС можуть обговорити вже найближчим часом

ЄС не відкидає передачу заморожених активів РФ Україні

ЄС не виключає передачі заморожених активів РФ для допомоги Україні. Про це заявив у п’ятницю голова Євроради Шарль Мішель на прес-конференції за підсумками саміту ЄС у Брюсселі.

Водночас Євросоюз продовжить військову, гуманітарну та фінансову допомогу Україні. Однак, як пише газета Politico, у Європі стурбовані зростаючими апетитами України. А також побоюються, що США уріжуть фінансування, якщо у виборах до Конгресу переможуть республіканці. Це дозволить їм перешкоджати реалізації пропозицій президента Джо Байдена, який є демократом.

“Наші союзники повинні почати з вирішення проблеми на своєму власному задньому дворі, перш ніж просити нас (США) про великі вкладення”, – наводить Politico думку конгресмена Тіма Берчетта.

Україні потрібні в €3–4 млрд на місяць

Як повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, Україна поінформувала, що потребує €3–4 млрд на місяць для покриття своїх базових потреб. Із них ЄС планує виділяти Україні до €1,5 млрд на місяць. Таким чином, витрати за цим напрямом становитимуть близько €18 млрд на рік.

Виділені кошти підуть лише на забезпечення функціонування держави, вони не включають дотації на відновлення країни, які будуть потрібні додатково, заявила глава ЄК. «Відновлення України – це гігантське завдання. Звичайно, величезні інвестиції, які будуть необхідні, мають бути зумовлені проведенням реформ, щоб забезпечити просування України шляхом до членства в ЄС», — сказала фон дер Ляйєн.

Читайте також:  «Укрпошта» не дає планеті забути про війну

Глава Єврокомісії заявила, що доручила міністрам фінансів також розробити механізми підтримки постійного джерела доходу для України. Варто зазначити, що Європа сама перебуває у глибокій кризі. Тому не можна виключати, що це фінансування також буде урізане. За цих умов передача заморожених активів РФ Україні може стати виходом, який влаштує всіх. Однак поки що для такого кроку немає юридичних підстав, вважають експерти.

Євросоюз зараз також вивчає, як максимально швидко та ефективно допомогти Україні відновити об’єкти енергетичної інфраструктури. Для цього буде задіяно Європейський механізм цивільної оборони, який зазвичай включається у разі стихійного лиха в одній із країн ЄС. Він передбачає швидкий доступ постраждалої країни до необхідних ресурсів. Йдеться про рятувальну техніку, транспорт, фахівців, медперсонал.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я