ЄС хоче запобігти ескалації на Близькому Сході

8

Євросоюз хоче запобігти розширенню конфлікту на Близькому Сході. За словами голови Ради ЄС Шарля Мішеля, ескалація конфлікту стала б величезним викликом і для Європи.

ЄС хоче запобігти ескалації на Близькому Сході

ЄС хоче запобігти ескалації на Близькому Сході

За словами голови Ради ЄС Шарля Мішеля, глави держав та урядів країн Євросоюзу хочуть використати всі дипломатичні та політичні засоби для запобігання подальшому розширенню близькосхідного конфлікту.

Йдеться про те, щоб за будь-яку ціну запобігти регіональній ескалації, заявив бельгієць у вівторок увечері після спеціального саміту, організованого в режимі відеоконференції. Така ескалація стала б величезним викликом і для Європи – особливо в той час, коли в Україні спалахує чергова війна.

За словами Мішеля, було також досягнуто домовленості про тісний обмін інформацією з ООН. Потрібні цивільні особи повинні мати доступ до води, електрики, продовольства та медичної допомоги. Щодо проблеми ізраїльських та іноземних заручників, що знаходяться в руках ХАМАС, то, за його словами, зараз дуже важливо підтримувати спроби посередництва з боку гравців із регіону. Усі заручники мають бути звільнені без будь-яких умов.

Зниження ризиків для ЄС

Мішель також висловився за подальше розширення співробітництва між службами безпеки країн ЄС з метою зниження ризиків для Євросоюзу, які виникають унаслідок близькосхідного конфлікту. Події там також призвели до великої фрагментації, розколу та поляризації, пояснив Голова Ради.

Минулої неділі глави держав і урядів вже ухвалили спільну декларацію щодо ситуації на Близькому Сході. У ньому йдеться про те, що Європейський Союз найрішучішим чином засуджує рух ХАМАС та його жорстокі та невиборчі напади на Ізраїль. Проте, наголошується, що Ізраїль має здійснювати своє право на оборону «відповідно до міжнародного права та міжнародного гуманітарного права». «Ми знову підтверджуємо важливість забезпечення захисту всіх цивільних осіб у будь-який час відповідно до міжнародного гуманітарного права», – йдеться у заяві.

Читайте також:  Північна Корея знову запустила ракету

Щодо розбіжностей щодо допомоги палестинцям, то лідери погодилися з тим, що допомога найбільш уразливому цивільному населенню Гази має й надалі надаватися у координації з партнерами. У той же час необхідно забезпечити, щоб ця допомога не була використана терористичними організаціями за призначенням.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я