Як позбутися звички засинати перед телевізором

29

Лікар-сомнолог поділився способами, які допоможуть позбавитися звички засипати під телевізор або YouTube.

Проблема, за словами фахівця, полягає в тому, що мозок швидко звикає до супроводу і людина вже не може заснути без додаткового фактора.

«Однозначно варто відмовитися від прослуховування або перегляду перед сном <…> новин та іншого контенту, що емоційно залучає. Це сприяє збудженню нервової системи та заважає спати», — сказав сомнолог.

Як альтернатива можна включити звуки природи, музику без слів або білий шум. Якщо заснути без ТБ або смартфон не виходить, можна спробувати застосувати кілька технік.

«Якщо ви лягаєте у призначений час, і вам не вдається заснути без звичайного аудіо-або відеосупроводу протягом <…> 15 хвилин – не лежіть. Вставайте, йдіть зі спальні в іншу кімнату і займайтеся там якоюсь рутинною справою, поки не захочеться спати. <…> Повертайтеся в ліжко лише за появи сонливості», — зазначив Бузунов.

Наступного дня, за словами лікаря, необхідно стати у запланований час. Дефіцит сну сприятиме засипанню в наступні ночі. І протягом двох-трьох тижнів, за прогнозами спеціаліста, здатність засипати без ТБ відновиться.

.

Читайте також:  Нагодувати привіреду допоможе правильний посуд

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я