Путін не хоче скидати Зеленського

14
 

Путін оголосив про «денацифікацію» України, міністр закордонних справ Лавров назвав український уряд «нацистським режимом», але тепер, аналізуючи сигнали, що надходять з Кремля, можна припустити, що новою метою війни Москви більше не є зміна режиму в Києві.

Читати також: Foreign Affairs: Путін навряд чи застосує ядерну зброю

Після кількох місяців заяв Кремля про те, що він хоче скинути «нацистський режим» в Україні своєю війною, Москва тепер офіційно відступає.

Нові сигнали з Кремля

Повалення уряду Зеленського зовсім не входило до цілей «спеціальної військової операції» Росії, заявив цього тижня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Це потрібно для проведення переговорів, сказав він. «Але Київ не хоче переговорів, тому спеціальна військова операція продовжується», – сказав Пєсков.

Якщо це правда, це було б визнанням провалу. Але військові експерти з Інституту вивчення війни (ISW) не припускають, що Путін відійшов від своєї максимальної мети – захоплення всієї України та зміни уряду.

«Кремль лише маскує свої цілі, щоб західні країни чинили тиск на Україну та вимагали мирних переговорів». ISW зазначає, що навіть у своїй останній великій промові у Валдайському клубі чотири тижні тому Путін назвав Україну «нацистською державою», яку необхідно «де-нацифікувати». «Вимога Путіна рівносильна зміні режиму в Києві».

Читайте також:  Путін переглянув навчання стратегічних ядерних сил Росії

Виверти без суті

Гвендолін Сассе, автор книги «Війна в Україні» та науковий керівник Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень у Берліні (ZOiS), не бачить зміни курсу Кремля, незважаючи на заяви з Москви. «Якщо прес-секретар уряду Пєсков зараз каже, що не йдеться про усунення уряду Зеленського, я взагалі не можу собі цього уявити в реальності», – каже Сассе. За її словами, помітно, що останнім часом Путін менше використовує риторику денацифікації України. “Однак термін “денацифікація” продовжує циркулювати в російських ЗМІ”.

Експерт переконана, що такими заявами Росія лише хоче відмовити Захід від подальших постачань зброї до України. “Але з російської точки зору абсолютно немислимо вести переговори про припинення вогню або закінчення війни з Зеленським – і те саме стосується протилежної сторони”. Вона говорить про риторичні хитрощі, не маючи жодного змісту.

Експерти ISW також підозрюють, що заяви Кремля спрямовані насамперед проти Заходу та покликані зменшити підтримку України. Проте ці заяви викликали збентеження серед російських військових спостерігачів. “Один військовий блогер уїдливо сказав, що Росія веде війну без чіткої мети”, – повідомляє ISW.

Вашингтонські експерти ISW та дослідник України Сассе не вірять, що Путін у довгостроковій перспективі буде задоволений лише частиною України. “Регулярні ракетні удари по найважливіших об’єктах інфраструктури та цивільних об’єктів по всій Україні ясно показують, що Росія націлена на всю країну”, – говорить Сассе. Після того, як Росії не вдалося взяти Київ протягом перших кількох тижнів, каже вона, Кремль навмисно тримав свої військові цілі розпливчастими та двозначними і змін у спільній риториці чи навіть у веденні війни не помітно.

Читати також:

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :