Як китайський Новий рік розносить коронавірус планетою

23

Після закінчення стратегії “нульового ковіда” у Китаї сотні мільйонів китайців у неділю вперше знову вирушать на батьківщину на Новий рік. Хвиля інфекції буде більшою, ніж очікувалося раніше.

 

Як китайський Новий рік розносить вірус планетою

«Я вже три роки не був удома», – каже пан Ванг, який вперше відвідає своїх батьків на китайський Новий рік. Їм обом понад 70 років, і вони живуть у Цзінчжоу, за дві з половиною години їзди від центрального китайського мегаполісу Ухань, де наприкінці 2019 року були виявлені перші у світі випадки зараження коронавірусом.

Він не боїться, що може привезти вірус із собою та заразити батьків чи родичів. «Всі вони тепер теж хворіють», – каже Ванг, котрий разом зі своєю дружиною тримає у столиці спільну крамницю. «Це дуже небезпечно для людей похилого віку, але вони добре перенесли це».

Як і Ван, сотні мільйонів китайців уперше повертаються до своїх рідних міст на китайський Новий рік. Традиційно це найбільша щорічна міграція людей. Через обмеження, накладені стратегією «Нульовий ковід», ця сімейна подія року для багатьох китайців була недоступною з 2020 року.

Китайський Новий рік: рік Кролика

Цього року, згідно з традиційним місячним календарем, Рік Кролика зустрічатимуть у неділю ввечері (CET: 5 вечора у суботу). Китайські віщуни очікують рік гармонії та вирішення конфліктів. Усі сподівання покладаються те що, що пандемія якимось чином буде подолано.

Після різкого переходу від нульової терпимості до повного послаблення на початку грудня всі обмеження тепер знято, так що китайці знову можуть вільно подорожувати. Прогнозується два мільярди індивідуальних пасажирських поїздок протягом 40-денного пікового періоду – це приблизно 70% обсягу поїздок порівняно з допандемічним періодом.

Читайте також:  Проповідник закликав страчувати актрису Таране Алідусті

З мегаполісів, які постраждали на даний момент, таких як Пекін, Шанхай і Гуанчжоу, вірус переноситься в малі та середні міста та сільські райони внутрішніх регіонів. Хвиля подорожей – одна з причин того, що вірус поширюється в густонаселеній країні світу набагато швидше, ніж передбачалося спочатку.

Спалах, що триває, – «одна велика хвиля»

“Швидкість, з якою вона досягла піку і повернулася до норми, була порівняно швидкою – настільки, що перевершила наші очікування”, – повідомляє віце-прем’єр Лю Хе. Якщо спочатку експерти чекали другого піку після Нового року через хвилю подорожей, то тепер спалах, що триває, перетворюється на одну велику хвилю, за даними лондонського дослідницького інституту Airfinity.

“Тепер ми очікуємо побачити більшу і тривалу хвилю з піком інфекцій на вищому рівні”, – каже Метт Лінлі з Airfinity. Після міст під удар потрапляють менш забезпечені медичним обслуговуванням регіони, де, зокрема, мешкає багато людей похилого віку. У відсталих сільських регіонах вони зазвичай дбають про онуків, поки батьки заробляють гроші як робітники-мігранти в містах і відправляють їх додому.

У Китаї, зокрема, люди похилого віку не отримують достатньої кількості щеплень. 25 мільйонів, як то кажуть, зовсім не захищені. За даними державних ЗМІ, чверть із тих, кому за 60, не були щеплені. Часто щеплення зроблено дуже давно, щоб бути ефективними. Китай не дозволяє використання сучасних іноземних вакцин із політичних причин.

Директор Airfinity Лінлі попереджає, що в деяких провінціях країни, таких як Хубей та Хунань, попит на реанімаційні ліжка може перевищити їхні можливості у шість разів. “За нашими прогнозами, в найближчі два тижні очікується значне навантаження на систему охорони здоров’я Китаю”. Він вважає ймовірним, «що багато пацієнтів, що піддаються лікуванню, помруть через переповненість лікарень і відсутність догляду».

Читайте також:  Світовий ринок сої штормить: на що чекати споживачам?

Драматична ситуація

Ситуація драматична, але уряд зменшує масштаби та серйозність хвилі зараження.

Згідно з розрахунками моделі Airfinity, пік хвилі інфекцій із 4,8 мільйонами нових заражень на день може бути досягнутий цього чи наступного тижня. Очікується, що під час новорічних свят наступного тижня кількість смертей досягне максимального рівня – 36 000 на день, що значно більше, ніж 25 000, що прогнозуються раніше.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я