Як канцлер Німеччини збирається боротися з антисемітизмом

20

На відкритті синагоги у східному місті Дессау Олаф Шольц заявив, що у Німеччині має бути «нульова терпимість до антисемітизму».

Як канцлер Німеччини збирається боротися з антисемітизмом

Як канцлер Німеччини збирається боротися з антисемітизмом: Олаф Шольц присягнув у неділю викорінити антисемітизм на відкритті нової синагоги на тлі сплеску антиєврейських інцидентів, спричинених конфліктом між Ізраїлем та ХАМАС.

Як канцлер Німеччини збирається боротися з антисемітизмом

«У Німеччині має бути нульова терпимість до антисемітизму»– заявив Шольц, виступаючи у синагозі у східному місті Дессау.

Німеччина “захищатиме і охоронятиме” єврейське життя, сказав Шольц, висловивши своє потрясіння тим, що антисемітизм поширюється “по всьому світу і, як не соромно, також і в Німеччині” після атак ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

Після цих атак і у відповідь бомбардувальної кампанії Ізраїлю в Німеччині стався сплеск антисемітських інцидентів.

Єврейські будинки в Берліні були позначені зіркою Давида, а минулого тижня зловмисники кинули дві пляшки із запальною сумішшю до єврейської синагоги у цьому місті.

Не можна заплющувати очі на те, що «євреям небезпечно на вулицях Німеччини, що на будинках намальовані зірки Давида, що в синагоги кидають запальні бомби», – заявив Шольц.

Відкриття синагоги в Дессау відбулося через 85 років після того, як синагога в цьому місті була зруйнована під час антиєврейського погрому «Кришталева ніч» 9 листопада 1938 р., коли нацистські натовпи підпалювали і грабували синагоги та підприємства, що належать євреям, по всій Німеччині, що, На загальну думку, стало початком знищення євреїв Третім рейхом.

Болісні спогади

Нова будівля була названа синагогою Вайля на честь німецько-американського композитора Курта Вайля, батько якого був кантором у єврейській громаді Дессау.

Дессау знаходиться всього за 50 км від міста Галле, де у жовтні 2019 р. під час штурму синагоги на Йом Кіпур злочинець убив двох людей.

Читайте також:  Хартман за реформу системи вирівнювання податків

За даними міністерства внутрішніх справ, Німеччина посідає третє місце у Європі за чисельністю єврейської громади.

За даними Центральної ради євреїв Німеччини, кількість практикуючих євреїв у країні становить близько 100 тис. осіб, а кількість синагог – близько 100.

За даними Федерального об’єднання дослідних та інформаційних центрів з антисемітизму (RIAS), на тлі останніх потрясінь на Близькому Сході в країні різко зросла кількість антисемітських актів.

За період з 7 по 15 жовтня RIAS зафіксував 202 антисемітські «інциденти» порівняно з 59 за той самий тиждень у 2022 році.

Зігмаунт Кенігсберг, відповідальний за боротьбу з антисемітизмом у єврейській громаді міста, заявив у неділю газеті Rheinische Post, що зростання числа антиєврейських інцидентів навіює болючі спогади про нацистську Німеччину.

«Вперше з часів нацистського правління таке знову відбувається у Німеччині. Це дуже нагадує моїй громаді про той страшний час»– сказав він.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я