Як (і куди) жир йде з організму при схудненні – формула спалювання жиру

637

Зрештою, жир складається з молекул — а молекули не можуть безвісти зникнути. Коли кажуть, що “жир йде”, мають на увазі складні процеси обміну речовин, фінальною точкою яких є вивільнення енергії з жирових відкладень.

Вченим навіть відома формула, яка описує процес спалювання жиру (наприклад, під час аеробних вправ): C55H104O6 + 78O2 → 55CO2+52H2O + тепло. Тобто можна сказати, що фінальними продуктами метаболізму жирних кислот є вуглекислий газ, вода та енергія.

Як йде жир при схудненні?

За даними дослідників¹, більшість людей упевнені, що в процесі схуднення жир трансформується безпосередньо в енергію — тілом, що використовується для заповнення дефіциту калорій, викликаного скороченням енергетичної ємності їжі (тобто дієтою) або заняттями спорту.

Проте, як згадувалося вище, жир — це молекули, а закон збереження маси (E = mc²) заперечує можливість перетворення матерії безпосередньо в енергію. Тобто жир зовсім не йде – а трансформується в побічні продукти метаболізму за допомогою ряду щаблів обміну речовин.

Плюс механізм використання жирних кислот не обмежується їх спалюванням — наприклад, жир необхідний для вироблення гормонів і функціонування мозку. Крім цього, для розщеплення жирової клітини до стану вільних жирних кислот потрібні спеціальні ферменти.

Формула спалювання жиру

Хоча повне окислення типової молекули жиру (точніше, тригліцериду) включає безліч ферментів і біохімічних стадій, процес можна резюмувати¹ таким чином:

C55H104O6 + 78O2 → 55CO2+52H2O + енергія.

Тобто, вільні жирні кислоти у присутності молекул кисню перетворюються на вуглекислий газ, воду та енергію — а жир йде за допомогою дихання, потовиділення та регулювання температури тіла.

Стехіометрія показує, що для повного окислення 10 кг людського жиру потрібно 29 кг кисню, що вдихається, з утворенням 28 кг CO2 і 11 кг H2O.

Читайте також:  Які переваги холодного душу для здоров'я?

можна схуднути на 1 кг за тиждень? як швидко можна худнути без шкоди здоров’ю? формула розрахунку калорій при схудненні

Який жир йде першим?

Структура підшкірного жиру

Без сумніву, при схудненні жир поступово йде з усього тіла – але, на практиці, необхідно враховувати щільність капілярів у місцях його залягання. Зокрема, вісцеральний жир, що накопичується всередині черевної порожнини, повинен бути більш доступним для включення в процес обміну речовин.

Саме тому вважається, що при схудненні перш за все йде внутрішній жир. У свою чергу, підшкірний жир (особливо у вигляді великих запасів на животі) часто має меншу щільність кровоносних судин – що знижує можливість до постачання кисню.

Як прибрати живіт – 100% робочий метод Чому жир з живота йде останнім? формула розрахунку ідеальної ваги (за ІМТ)

Чи може жир перетворюватися на м’язи?

Хоча певна частка енергії, що вивільняється при спалюванні жирових відкладень, може бути використана для процесів регенерації м’язової тканини (що, зрештою, призведе до збільшення маси м’язів) — помилково вважати, що жир може безпосередньо перетворюватися на м’язи.

Крім цього, тілу в принципі важко працювати в режимі поєднання процесів катаболізму (руйнування тканин – наприклад, жирових відкладень) та анаболізму (формування тканин – наприклад, м’язів). У першому випадку необхідний дефіцит добових калорій, у другому — наявність надлишкової енергії.

Як саме спорт спалює жир?

Як саме спорт спалює жир?

Фізичні тренування не просто спалюють калорії, як це вважається на побутовому рівні. Під час виконання вправ посилюється частота серцебиття, що призводить як до більш активного споживання кисню, так і прискорює виведення вуглекислого газу (і поту) у процесі занять спортом.

Окрім цього, організм спортсмена починає використовувати більше кисню не лише під час вправ – а й у відновлювальний період. Крім того, регулярні заняття спортом підвищують параметри максимального вживання кисню (особливо, порівняно з неспортивними людьми).

Читайте також:  Нове дослідження - КБЖУ менш важливі при схудненні, ніж тип їжі

Таким чином, жир йде не просто під впливом фізичних навантажень, що “спалюють калорії” – хоча це і є частиною великої картини, необхідно також враховувати, що організм спортсмена в принципі починає використовувати енергію трохи інакше.

300 ккал – як їх спалити тренуваннями? VO2max – максимальне споживання кисню в якому віці починає сповільнюватись метаболізм?

Оскільки жир складається з молекул, він може трансформуватися безпосередньо в енергію. Зрештою, жир йде з організму за допомогою дихання (з утворенням СО2), а також із виділенням поту та інших рідин – у результаті складних процесів обміну речовин та за обов’язкової наявності ферментів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я