Як доглядати за тонометром, глюкометром та приладом для вимірювання рівня холестерину

100

Практично кожен будинок має якийсь медичний допоміжний пристрій – термометр, глюкометр, тонометр, прилад визначення рівня холестерину та інших., до того ж часто цими апаратами користуються кілька членів сім’ї. Якщо ці пристрої не дезінфікувати правильно, то на їхній поверхні скупчуються небажані бактерії, які можуть загрожувати здоров’ю домочадців. Як правильно доглядати медичні допоміжні пристрої та дезінфікувати їх у домашніх умовах, розповідає фармацевт мережі аптек Apotheka Мадара Кріш’яне.

“Під час пандемії Covid-19 люди регулярно дезінфікували руки, робочі поверхні та різні поверхні в будинку – добре відомо, що якщо цього не робити, то на поверхнях розмножуються мікроби і вони перестають бути стерильними. Однак нерідко люди забувають про те, що так само ретельно необхідно дезінфікувати і поверхні наявних будинків вимірювальних апаратів, позбавляючись таким чином не тільки від бактерій, але і від мікропилу, що накопичується навколо пристрою і всередині нього. Заміри вони контактують з кров’ю, таким чином, є велика ймовірність перенесення інфекції ближнім. Є різні дезінфікуючі засоби, які допоможуть уникнути контакту з небажаними мікроорганізмами, вірусами та бактеріями”, – пояснює фармацевт Apotheka Мадара Криш’яне.

Хімічні дезінфікуючі засоби

Щоб повноцінно ліквідувати небажані бактерії, рекомендується застосовувати хімічні препарати, до складу яких входить монохлорамін, хлор, ізопропіловий спирт 70% або спирт. Доступний широкий спектр різних засобів дезінфікування, і з них кожен може вибрати найбільш підходяще. Перед використанням засобу необхідно переконатися, що у його складі немає якоїсь речовини, здатної викликати алергічну реакцію.

Дезінфікуючі засоби, доступні будинки

Якщо під рукою немає спеціального дезінфікуючого засобу, можна обійтися тим, що є вдома, наприклад перекисом водню, оцтовою кислотою або сольовим розчином. Ці засоби також допоможуть ефективно продезінфікувати вимірювальні пристрої, знищивши збудників захворювань.

Читайте також:  5 способів сповільнитися, щоб отримувати задоволення від життя

Як правильно очищати поверхні вимірювальних пристроїв:

  • дезінфікуючи тонометр, глюкометр або прилад для вимірювання рівня холестерину, потрібно очистити зону навколо місць підключення, дисплей та всю поверхню вимірювального пристрою;
  • Дезінфікуючи термометр (класичний, електронний, безконтактний), потрібно ретельно очистити всю поверхню пристрою з усіх боків.

Важливо пам’ятати про те, що в процесі дезінфекції вимірювального пристрою потрібно користуватися злегка вологою, а не мокрою ганчірочкою, інакше зайва рідина може потрапити всередину пристрою, що перешкоджатиме його правильній роботі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я