Вибори в Іспанії: випробування для Санчеса

47

На регіональних виборах в Іспанії лівий центральний уряд також зазнав випробування. Багато проблем загнали прем’єр-міністра Педро Санчеса в кут. Опозиція відчула запах ранкового бризу.

 

Вибори в Іспанії: випробування для Санчеса

Приблизно за півроку до загальних виборів в Іспанії лівий уряд меншості прем’єр-міністра Педро Санчеса зазнав важкого випробування. У четвертій за величиною економіці ЄС відбулися регіональні та місцеві вибори, які газета El Mundo та інші ЗМІ назвали «генеральною репетицією» перед голосуванням наприкінці року.

Санчес проголосував у Мадриді. Під оплески своїх прихильників, які скандували «Presidente, Presidente!», і після дивних лай деяких його опонентів, політик-соціаліст закликав іспанців прийти на виборчі дільниці. «Чим більше людей прийде сьогодні на виборчі дільниці, тим краще для наших інститутів, тим сильнішою буде наша демократія», – сказав 51-річний політик журналістам. Явка виборців склала 36,7% на 14:00, що трохи вище, ніж чотири роки тому.

У голосуванні взяли участь 36,6 мільйона людей. У дванадцяти із 17 автономій (Comunidades Autónomas), які приблизно відповідають федеральним землям Німеччини, регіональні парламенти були обрані заново. Крім того, були знову обрані міські ради та мери більш ніж 8000 муніципалітетів країни та двох автономних міст Сеуту та Мелілья у Північній Африці. Достовірних результатів виборів не очікувалося до ночі.

Гостра виборча кампанія

Дебати про економічну та соціальну політику центрального уряду були у центрі гострої передвиборчої кампанії. Інфляція, наслідки війни в Україні та низка питань дедалі більше заганяли Санчеса в кут. Новий закон про сексуальні злочини виявився фіаско у «рік супервиборів». Він мав стати флагманським проектом уряду. Але несподівано він передчасно відчинив двері камер для десятків сексуальних злочинців, а також призвів до запеклих суперечок усередині правлячої коаліції.

Читайте також:  Конгресмен США Сантос звинувачується у шахрайстві

Найбільша опозиційна партія, консервативна Народна партія (PP) з новим лідером Альберто Нуньєсом Фейхоо, обраним трохи більше року тому, відчула ранкове повітря. “Ці вибори – знак того, що люди хочуть бачити в майбутньому”, – сказав Нуньєс Фейхоо після голосування. Раніше він назвав голосування “первинними виборами”. Однак він продовжував уникати відповіді на важливе питання про те, чи виступає він за співпрацю з правими популістами з Vox на регіональному або національному рівні.

Результати в Мадриді, Барселоні, Севільї та Валенсії повністю відкриті

Соціалістична робоча партія Санчеса (PSOE) перемогла на останніх місцевих виборах у 2019 році, набравши загалом 6,6 мільйона голосів. Її перевага над заклятим суперником PP становила близько 1,6 мільйона голосів. На думку спостерігачів, результати в регіоні Валенсія, де раніше важко проходила боротьба за владу соціалістів, а також у великих містах Мадрид, Барселона, Севілья і Валенсія також були важливими на нинішніх виборах. Згідно з останніми опитуваннями, результат там був абсолютно відкритим.

Тим часом повторний тріумф глави уряду мадридського регіону Ісабель Діас Аюсо вважався безперечним. Безглузда 44-річна жінка, яку ЗМІ називають «іспанським Трампом», посилаючись на колишнього президента США Дональда Трампа, вважається зіркою ПП і сподівається на абсолютну більшість.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я