Швезіг категорично проти скасування пенсії у 63 роки.

17

“Це було б несправедливо і сильно вдарило б по тих людях, які все життя тяжко працювали і часто з повною віддачею”, – заявила в неділю політик СДПН.

 

Швезіг категорично проти скасування пенсії у 63 роки.

Прем’єр-міністр землі Мекленбург-Передня Померанія Мануела Швезіг рішуче відкинула вимоги заступника голови парламентської групи ХДС/ХСС Йєнса Шпана щодо негайного припинення виходу на пенсію у 63 роки. «Це було б несправедливо та сильно вдарило б по тих людях, які все життя тяжко працювали і часто з повною віддачею», – заявила у неділю політик СДПН. За її словами, коли запроваджувалась пенсія, було дуже ретельно зважено, хто має скористатися цим правилом. «Воно поширюється лише на тих, хто вже має 45 років страхового стажу у цьому віці».

Вона сказала, що це також знак поваги, що ці люди можуть вийти на пенсію після такого тривалого терміну без вирахування. «Ось чому я вважаю необачним, що пан Шпан хоче направити тих, хто після довгого трудового життя у 63 роки вже не може цього зробити, на пенсію зі зниженою працездатністю». Немає жодних сумнівів у тому, що Німеччині необхідно робити більше для забезпечення кваліфікованої робочої сили, сказав він. «Особливо ті, хто останніми місяцями неодноразово ставив під сумнів пенсійний вік, а тепер і пенсію у 63 роки, могли б зробити для цього більше», – сказав Швезіг.

Шпан раніше сказав газеті Bild am Sonntag: «Пенсія у 63 роки стоїть процвітання, обтяжує майбутні покоління та встановлює неправильні стимули». Тому вона має бути негайно скасована та замінена досконалішою пенсією при зниженні працездатності. Кваліфіковані працівники, які вийшли на пенсію раніше, тепер мають «гіркий» брак.

Читайте також:  Штайнмайєр дякує сім'ям солдатів Бундесверу в Литві

Пенсія у 63 роки – це можливість дострокового виходу на пенсію без вирахування для тих, хто застрахований протягом багатьох років, яка існує з 2014 року. Федеральний інститут демографічних досліджень повідомив у грудні, що люди в Німеччині все частіше виходять на пенсію раніше за термін. Згідно зі звітом, багато людей залишають ринок праці у віці 63 або 64 років – задовго до настання стандартного пенсійного віку. У 2021 році, за даними інституту, майже кожна третя людина, яка вступає до пенсійної системи за старістю, виходитиме на пенсію у 63 роки. Розрахунки були засновані на даних мікроперепису населення про розвиток участі у робочій силі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я