Вулканічна небезпека в Ісландії

15

Портове місто Гріндавік тепер лежить безлюдним. Люди змушені евакуюватися зі своїх будинків через загрозу виверження вулкана на південному заході Ісландії. Глава служби цивільної оборони готує їх до невизначеного часу.

Вулканічна небезпека в Ісландії: люди стикаються з невизначеним майбутнім. Жителі ісландського міста Гріндавік, що знаходиться під загрозою виверження вулкана, мають бути готовими до того, що деякий час вони не зможуть жити у своїх будинках.

Вулканічна небезпека в Ісландії

Влада евакуювала місто Гріндавік з населенням близько 3 700 осіб тиждень тому як запобіжний засіб після серії землетрусів.

За повідомленням ісландської радіостанції RUV, директор служби цивільної оборони Відір Рейніссон (Vídir Reynisson) заявив у суботу, що кілька будинків отримали пошкодження.

Він також заявив, що в найближчі місяці через невизначеність, що зберігається, жителі повинні бути готові жити в інших місцях. Крім того, метеорологічна служба Ісландії вважає за можливий вихід розплавленої породи з магматичного тунелю на південному заході країни, який активний уже кілька тижнів. Однак поки що неясно, де виходитиме лава.

У ніч на неділю знову було зареєстровано кілька землетрусів

Серед них було одне з магнітудою 3,7, Як пише метеорологічна служба в Інтернеті За даними телерадіокомпанії RUV, поштовхи відчувалися і у столичному регіоні Рейк’явік.

Крістін Йонсдоттір із метеорологічної служби повідомила в суботу телеканалу RUV, що з часом землетруси стають дедалі слабшими. Це може свідчити, що магма в земній корі піднялася далеко вгору.

Крім того, британський телеканал Sky News показав кадри з повітря міста Гріндавік – на землі було видно явні тріщини.

Гріндавік розташований приблизно за 40 км на південний захід від Рейк’явіка. Тиждень тому жителі були змушені покинути свої будинки, тому що під Гріндавіком під морським дном проходить магматичний тунель завдовжки близько 15 км. Крім того, з метою обережності була також закрита розташована неподалік Блакитна лагуна, одна з найвідоміших туристичних визначних пам’яток країни.

Читайте також:  40% біженців рохінджа страждають від корости

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я