Президент Чилі Борік знову переставляє кабінет міністрів

54

Вдруге за рік перебування на посаді в уряді, що ледь почався, відбуваються зміни. Зачеплено п’ять міністерств.

 

Президент Чилі Борік знову переставляє кабінет міністрів

Незадовго до перших роковин свого перебування на посаді президент Чилі Габріель Борік знову зробив перестановки у своєму кабінеті. Зміни зачепили Міністерство закордонних справ, а також чотири інші міністерства, як оголосив учора чилійський уряд.

У середу Палата депутатів відхилила податкову реформу уряду колишнього студентського лідера Боріка (37) – важливу складову програми, з якою наймолодший президент американської країни обійняв посаду 11 березня 2022 року.

Чилійці відкинули нову конституцію

Після відхилення нової конституції на референдумі Боріч уперше перетасував свій кабінет у вересні минулого року. Прибравши міністра внутрішніх справ Ізкію Січес і генерального секретаря президентської канцелярії Джорджіо Джексона, він завдав удару в серце тодішнього уряду. Джексон, довірена особа глави держави, вважався ідейним натхненником проекту конституції, що провалився.

Чилійці однозначно відкинули нову конституцію на референдумі. Основний закон, підтриманий лівим урядом Борика, гарантував би право на житло, освіту та охорону здоров’я, встановлював 50-відсоткову квоту для жінок у всіх державних органах та надавав докорінним громадам право на самовизначення. Це, мабуть, зайшло надто далеко для багатьох жителів консервативної країни.

У понеділок комісія експертів розпочала розробку проекту нової конституції.

.

Читайте також:  Скам'янілість динозавра з Карлсруе повернулася до Бразилії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я