Мирна програма уряду Колумбії та партизанів ELN

35

Конфлікти тривали майже 60 років. Наразі досягнуто угоди про надання партизанам політичної участі у мирних зусиллях.

 

Мирна програма уряду Колумбії та партизанів ELN

Уряд Колумбії та ліві партизани ELN погодили план із шести пунктів для своїх мирних переговорів у ході переговорів у Мехіко. Обидві делегації підписали план наприкінці другого раунду переговорів у п’ятницю. Згідно з планом, суспільство має бути більш активно залучено до мирних зусиль, як повідомила журналістам віце-президент Колумбії Франсія Маркес. Наступний раунд має відбутися на Кубі у квітні.

Після майже 60 років конфлікту зроблено перші кроки до двостороннього припинення вогню, повідомив головний переговорник Армії національного визволення (ELN) Пабло Бельтран. Угода передбачає гарантії політичної участі партизанів. Марксистсько-ленінська ELN налічує близько 5000 бійців. На порядку денному шість пунктів: Участь суспільства, демократія, перетворення на ім’я миру, жертви, припинення конфлікту та реалізація.

52 роки громадянської війни

Новий лівий уряд президента Густаво Петро та ELN відновили мирні переговори у столиці Венесуели Каракасі у листопаді після чотирирічної перерви. Бразилія, Куба, Венесуела, Мексика, Чилі та Норвегія беруть участь у мирному процесі як гаранти. Католицька церква та представники ООН є постійними супутниками. Крім того, процес супроводжують Німеччина, Іспанія, Швеція та Швейцарія.

Колумбія пережила 52 роки громадянської війни між лівими повстанцями, правими парамілітарами та військовими. 220 000 людей загинули, мільйони було переміщено. Хоча ситуація з безпекою покращилася після мирної угоди 2016 року між урядом та найбільшим повстанським угрупуванням Farc, деякі райони південноамериканської країни, як і раніше, контролюються незаконними угрупованнями.

.

Читайте також:  Коли закінчиться криза в економіці та безпеці?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я