ВООЗ закликала Ізраїль скасувати наказ про евакуацію лікарень

10

Постачання допомоги населенню Гази, що почалися у вихідні дні, просуваються повільно. ВООЗ та міністр закордонних справ Бербок звернули особливу увагу на тяжкий стан клінік.

ВООЗ закликала Ізраїль скасувати наказ про евакуацію лікарень

ВООЗ закликала Ізраїль скасувати наказ про евакуацію лікарень

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала Ізраїль скасувати наказ про евакуацію лікарень на півночі сектора Гази.

«Там є пацієнти, яких просто неможливо перемістити, багато хто з них перебуває на штучній вентиляції легень, є новонароджені в інкубаторах, люди в нестабільному стані, і їх дуже важко перемістити», – заявив у понеділок Бі-бі-сі представник ВООЗ Тарік Яшаревич. За його словами, це завдання «практично нездійсненне».

«Ми закликаємо Ізраїль переглянути цей наказ»– сказав Яшаревич.

За словами прес-секретаря, на даний момент через прикордонний пункт Рафах до Гази було доставлено чотири вантажівки з хірургічними та перев’язувальними матеріалами, а також ліками для хворих на хронічні захворювання. “Але цього не достатньо”.

За його словами, на єгипетській стороні готові ще вантажівки, але поки що немає гарантій безпеки, що вантажі вдасться доставити.

Бербок закликала до постачання палива

Міністр закордонних справ Анналена Бербок наполягає на постачанні палива в сектор Газа.

Вона сама дала зрозуміти на міжнародній конференції у Каїрі у вихідні дні, що паливо необхідне насамперед для того, щоб лікарні могли працювати хоча б у мінімальному режимі, заявила «зелена» у понеділок в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk.

Читайте також:  Парад Перемоги на Червоній площі розкрив слабкі місця РФ

«Без електрики не зможуть працювати опріснювальні установки та насоси для подачі питної води. Тому терміново потрібне паливо, щоб водопостачання могло відновитися».

За даними ізраїльських джерел, один чи два водопроводи було відновлено Ізраїлем, третій був зруйнований ХАМАСом.

«Але це лише мінімальна частина водопостачання Гази. Насамперед, повинні знову заробити насоси та опріснювальні установки. Ми працюємо над цим”. Ситуація на місцях драматична. Існує загроза спалаху холери.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я