Вода з-під крана: чи можна її пити у всій Латвії?

182

Водопровідну воду для пиття використовують 77% мешканців Латвії, з яких 49% використовують лише централізовану або водопровідну воду, а 28% люблять пити як водопровідну, так і бутильовану воду. Лише воду із пляшок щодня використовують 12% жителів країни. Такі цифри було встановлено за підсумками опитування, проведеного 2022 року підприємством Rīgas ūdens.

По всій Латвії в централізовану систему водопостачання питна вода надходить із двох джерел: у Ризі вода надходить із Даугави та підземних джерел, а на решті території Латвії — лише з підземних джерел.

Частина населення користується власними джерелами водопостачання — колодязем, спицею чи глибокою свердловиною. Питна вода із централізованого водопроводу регулярно тестується — вона має відповідати правилам Кабінету міністрів з безпеки та якості води.

Питна вода фільтрується, очищується, а її якість контролюється інспекцією охорони здоров’я. Однак якщо вода береться з колодязя, спиці або глибокої свердловини, за її якість відповідає домовласник. Перевірити воду за окрему плату можна у лабораторії Rīgas ūdens або у Державному науковому інституті BIOR.

Для довідки

Якщо вода із централізованої системи водопостачання у вашому будинку прозора, з приємним освіжаючим смаком і без специфічного кольору та запаху — отже, вона чиста і її можна сміливо пити.

.

Читайте також:  10 причин, чому у вас не виходить накопичувати гроші

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я