Заощаджуємо пальне взимку: поради водіям

13

Через холодну погоду та поганий стан доріг поїздка на авто взимку перетворюється з цікавої подорожі на квест на виживання. Особливо це стосується того, як ваше авто починає споживати бензин узимку.

Тести показали, що за температури -6°C споживання пального зростає на 15% проти споживанням при +25°C. При тому, що на коротких поїздках (5-7 км) споживання зросте на 24%, а на деяких авто ці показники можуть сягати навіть 25-40%.

Очевидно, що водіям взимку необхідно дотримуватись певних правил, які дозволять знизити споживання палива і комфортніше почуватися на дорозі, пише портал Obozrevatel.

Чому зростає споживання пального взимку

Насамперед проблема полягає в тому, що в холодну погоду двигуну потрібно більше часу, щоб досягти оптимальної температури для найбільш ефективного використання палива. Це особливо проявляється під час коротких поїздок, протягом яких двигун не встигає дійти піка ефективності. Крім того, холодне моторне масло та інші рідини призводять до збільшення тертя двигуна та трансмісії.

Додаткове паливо також споживається, оскільки власники авто віддають перевагу комфорту, включаючи обігрів салону, підігрів сидінь та систему розморожування скла.

Саме холодне повітря, яке більш щільне, також стає перешкодою на шляху, погіршуючи аеродинамічний опір авто і збільшуючи витрату палива. Через холодне повітря також знижується тиск у шинах, що збільшує опір коченню.

Зимові марки бензину також не покращують ситуацію, оскільки вони дещо менш ефективні, ніж аналогічні літні суміші. Погіршують ситуацію і ожеледиця та сніг на дорогах, які погіршують зчеплення шин із дорогою, що призводить до зайвих витрат енергії. Крім того, швидкість руху на таких дорогах нижча, що саме собою призводить до збільшення споживання палива.

Зростання витрати палива також відбувається, коли ви використовуєте повний привід, щоб подолати важкі ділянки дороги.

Читайте також:  Терміново до ветеринару: найпоширеніші симптоми хвороб у кішок

Як знизити використання пального взимку

Здавалося б ситуація безвихідна, але це не так. Дотримуючись простих порад, можна суттєво знизити використання пального в холодну пору року. Ось що потрібно для цього зробити.

Насамперед, намагайтеся ніколи не залишати свій автомобіль взимку на вулиці. Якщо у вас є гараж, завжди залишайте авто там. Завдяки цьому ваш салон буде не таким промерзлим і початкова температура двигуна теж буде вищою.

Популярна думка, що прогрівання вранці на холостому ходу допоможе розігріти двигун до потрібної температури. Але це не так і такий ритуал, зрештою, може навіть зіпсувати ваш двигун. Саме тому експерти радять мінімізувати роботу двигуна на неодруженому ходу до 30 секунд, після чого рушати з місця на невеликій швидкості. Під час руху прогрівання двигуна відбувається більш ефективно і дозволить швидше включити обігрів, знизити витрату палива та знизити рівень шкідливих викидів.

По можливості плануйте свої поїздки таким чином, щоб знизити час руху з холодним двигуном. Як би вам цього не хотілося, не вмикайте зайвий раз обігрів салону та підігрів сидінь. Ця розкіш узимку влетить вам у копійку. Слідкуйте за станом свого авто: перевіряйте тиск у шинах, а також використовуйте олію, призначену саме для холодної погоди.

Видаліть всі зовнішні аксесуари, які збільшують опір вітру. Насамперед це стосується багажника на даху. Встановлюйте його лише тоді, коли він вам справді потрібний. Також обов’язково зчищайте весь сніг, який налип на авто вночі (якщо ви паркуєтеся на вулиці). Це покращить аеродинаміку і не додасть авто зайву вагу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я