Майже немає замовлень від спеціальних фондів

27

У зв’язку з відсутністю замовлень зі спеціального фонду 100 мільярдів євро для бундесверу, оборонна промисловість жорстко дорікає уряду Німеччини. “На сьогоднішній день кількість замовлень, отриманих німецькою промисловістю зі спеціального фонду, мізерно мало”, – сказала Сюзанна Віганд, голова виробника танкових трансмісій Renk, газеті Augsburger Allgemeine (субота).

«Якось я починаю запитувати себе: «Німеччина, що насправді ще має статися?». За її словами, галузі потрібна безпека планування. Віганд також є головою Комітету з безпеки Федерації німецької промисловості (BDI).

Представник із оборонної політики парламентської групи ХДС/ХСС Флоріан Хан (ХСС) виступив із критикою: «Бундесвер чекає на поповнення у всіх областях, але до військ просто нічого не доходить». Поворот» повинен нарешті матеріалізуватися: у бюджеті, персоналі, матеріалах, боєприпасах та інфраструктурі.

Сума може скоротитися

Тим часом фактична сума зі спеціального фонду на модернізацію бундесверу може ще більше скоротитися цього року, згідно з даними Міністерства оборони. Причина цього – зростання процентних ставок, які федеральний уряд змушений платити за запозичення зі спеціального фонду. Проте нині неможливо сказати, які інвестиції буде ліквідовано. На сьогоднішній день, за оцінками, реальна сума інвестицій вже знизилася до 93 мільярдів євро.

“Вже зараз немає необхідності виділяти конкретні заходи щодо закупівель у зв’язку з можливою потребою в економії”, – йдеться у відповіді федерального уряду на питання депутата Бундестагу Інго Гедехена (ХДС), який є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Першою про це повідомила газета “Welt am Sonntag”.

Спеціальний фонд, що повністю фінансується за рахунок кредитів, який був затверджений Бундестагом у червні 2022 року, повинен сам нести відсоткові витрати на кредити. Якщо вони зростуть, то менше грошей буде доступним для конкретних придбань для бундесверу. Крім того, нинішня висока інфляція знижує купівельну спроможність суми, що залишилася.

Читайте також:  Спекуляції щодо візиту Зеленського до Німеччини у травні

У боротьбі з інфляцією Європейський центральний банк (ЄЦБ) з літа 2022 постійно підвищує ключові відсоткові ставки. У результаті відсоткові ставки, які федеральний уряд змушений платити за свої позики у вигляді федеральних облігацій, також зростають. Протягом багатьох років після фінансової кризи 2008 року вони були значними порівняно з сьогоднішнім днем.

Міністерство оборони не називає конкретної цифри

У своєму питанні Гедехенс згадав суму в 13 мільярдів євро, яка нібито має бути вирахована зі 100 мільярдів євро спеціальних активів. У своїй відповіді Міністерство оборони не назвало конкретної цифри, окрім уже відомих семи мільярдів євро на виплату відсотків. Однак, якщо Міністерство фінансів розрахує збільшення відсотків для федерального бюджету на 2024 рік, це буде враховано в рамках оновлення економічного плану на 2024 рік, йдеться в повідомленні. “Це означає, що всі ознаки знову вказують на хворобливе скорочення твердо запланованих закупівель зброї”, – сказав Гедехенс, згідно Welt am Sonntag.

У грудні Міністерство оборони отримало «зелене світло» від Бундестагу на перші мільярдні проекти бундесверу, включаючи закупівлю стелс-літака F‑35, придбання нової штурмової гвинтівки як наступника G‑36 та модернізацію бойової машини піхоти Puma. У середині січня Міністерство фінансів повідомило, що на даний момент укладено контракти на суму трохи більше десяти мільярдів євро, але гроші ще не надійшли. Два тижні тому міністерство Пісторіуса оголосило, що закупівлю восьми «пересувних лікувальних комплексів» за 40 мільйонів євро зі спеціального фонду було схвалено.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я