Соціал-демократи Шольця ризикують програти вибори

24

Соціал-демократи канцлера Німеччини Олафа Шольца зіткнулися з перспективою ганебної поразки у неділю під час повторного голосування на регіональних виборах у Берліні.

 

Соціал-демократи Шольца ризикують програти вибори. Столиці Німеччини, однієї з 16 федеральних земель країни, суди наказали повернутися до виборчих скриньок, оскільки останнє голосування 26 вересня 2021 року не відповідало основним демократичним стандартам.

Опитування громадської думки напередодні виборів вивели консервативну опозицію ХДС на перше місце, випередивши СДПН Шольца, яка посіла перше місце у 2021 році.

Якщо дані підтвердяться, то вперше за більш ніж 20 років ХДС переможе на регіональних виборах у столиці.

Соціал-демократи Шольця ризикують програти вибори

Генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт підкреслив вплив місцевого голосування на національний рівень, попередивши, що воно може визначити, чи Шольц і надалі матиме за спиною сильну СДПН у його прагненні реалізувати свої плани для Німеччини.

Будь-який провал може змінити баланс сил у Бундесраті, верхній палаті федерального парламенту, що представляє регіональні землі.

З часу голосування у 2021 році «багато змінилося», що робить конкурс незвичним, сказав Торстен Фаас, професор політології у берлінському Вільному університеті.

Вторгнення Росії в Україну змінило політичний розклад, а час проведення недільного голосування – тепер воно не збігається з федеральними виборами – означає, що явка, швидше за все, буде нижчою, сказав він.

«Важкий та складний»

Повторні вибори в Берліні – це лише другий випадок у післявоєнній історії Німеччини, коли державні вибори були визнані недійсними після того, як у 1991 році було зафіксовано порушення під час голосування в Гамбурзі.

Чинний мер Франциска Гіффі, яка очолює розколоту коаліцію між СДПН, Зеленими та вкрай лівою «Die Linke», назвала призначене повторне голосування «важкою і складною ситуацією, особливо в умовах нинішньої кризи» з різким зростанням цін на енергоносії після початку війни в Україні.

Читайте також:  Що потрібно знати про базовий посібник на дитину

Опозиційні партії нажилися на провалі виборів, а також на обуренні, викликаному жорстокими зіткненнями під час святкування Нового року у місті та суперечками з приводу транспортної політики.

Кандидат від ХДС Кай Вегнер може претендувати на мандат на створення коаліційного уряду у місті, якщо його партія набере 25–26 % голосів, як свідчать опитування громадської думки.

Однак співвідношення сил у берлінському Сенаті після голосування все ж таки може скластися на користь Гіффі, що дасть їй можливість залишитися мером шляхом залучення нинішніх партнерів.

Але соціал-демократ наполягає на тому, що вона веде кампанію за те, щоб «СДПН залишалася найсильнішою політичною силою у цьому місті.

Марафонське голосування

Організація виборів 2021 року в один день із загальнонаціональним голосуванням, місцевим референдумом з житлового питання та Берлінським марафоном призвела до повсюдних логістичних проблем.

Виборчі бюлетені застрягали у пробках, оскільки дороги були перекриті на час забігу, а біля виборчих дільниць утворювалися черги, які не встигали обробляти голоси.

Федеральні виборчі органи виявили порушення під час голосування в берлінських районах, еквівалентних приблизно половині міста.

Німецький парламент також ухвалив рішення про часткове повторення загальнонаціональних виборів у Берліні, але дату цього голосування ще не визначено.

Фіаско 2021 року – це ще одна пляма на репутації столиці, де адміністративні проблеми – звичайна справа.

Недільні вибори пройдуть під пильним поглядом міжнародних спостерігачів від Ради Європи, запрошених самим містом на відновлення довіри.

Берлін також скликав армію з 42 000 помічників на виборах – на 8 000 більше, ніж минулого разу – і планує видати виборчим дільницям додаткові бюлетені, щоб уникнути нестачі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я