Країна з найвищим рівнем мілітаризації: Україна чи Ізраїль?

12

Протягом тривалого часу Ізраїль посідав перше місце у рейтингу, який порівнював військовий апарат та громадянське суспільство країни. Хто буде на вершині 2023 року?

Дослідження – Країна із найвищим рівнем мілітаризації: Україна чи Ізраїль?

Згідно з результатами дослідження, за рік, що минув після нападу Росії, Україна стала найбільш мілітаризованою країною у світі, змістивши багаторічного лідера Ізраїль з першого місця у Глобальному індексі мілітаризації (GMI). Про це йдеться в дослідженні GMI 2023, опублікованому міжнародним Боннським центром вивчення конфліктів (BICC).

Індекс GMI порівнює військовий апарат та громадянське суспільство тієї чи іншої країни. Для цього BICC зважує, наприклад, військові витрати країни, кількість солдатів та важких озброєнь стосовно її валового внутрішнього продукту (ВВП) та інших цивільних показників.

У GMI включаються останні доступні дані – у нинішньому дослідженні це переважно дані за 2022 рік, тому війна в Газі в ньому ще не відображена. Ізраїль незмінно посідає перше місце у щорічному індексі з 2007 року.

Загалом, згідно з дослідженням, кількість важких озброєнь та зброї у світі збільшилася. Проте рівень мілітаризації в середньому знизився, оскільки населення чи ВВП багатьох країн зросли. Військові витрати у Західній та Центральній Європі зросли на 13 відсотків у 2022 році. Згідно з дослідженням, це найбільше зростання з моменту закінчення холодної війни.

За Україною та Ізраїлем у «Топ-10» GMI йдуть ще три пострадянські держави: Вірменія (3 місце), Азербайджан (9 місце) і Росія (10 місце). За словами автора дослідження Маркуса Байєра, це вказує на високий потенціал конфліктів і угруповання сил і альянсів у цьому регіоні, що змінюються.

Росія значно збільшила свої військові витрати – з 66 до майже 72 мільярдів доларів США, йдеться у дослідженні. Однак у результаті рівень мілітаризації залишається низьким через «масові втрати людей і матеріальні засоби».

Читайте також:  Зелене світло для нових цифрових радіостанцій для бундесверу

Німеччина ще більше відстає

До «Топ-10» також увійшли три країни Перської затоки: Катар (4 місце), Бахрейн (5 місце) і Саудівська Аравія (6 місце). Що стосується громадянського суспільства, то Греція (7 місце) і Сінгапур (8 місце) також сильно мілітаризовані. Німеччина посідає 98-е місце зі 149 країн як «слабко» мілітаризована країна, за нею слідують лише дві країни ЄС – Люксембург та Ірландія. США посідають 25 місце.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я