Повторні вибори у Берліні

41

Парламент землі Берлін обирається кожні п’ять років. Оскільки 2021 року це не спрацювало, виборцям тепер доведеться зробити це знову.

 

Повторні вибори у Берліні

Друга спроба після безпрецедентної катастрофи: через добрих 16 місяців після виборів до Палати представників Берліна, які були відзначені збоями та організаційними проблемами, цієї неділі голосування буде повністю повторено. Близько 2,4 мільйона берлінців мають проголосувати за новий склад земельного парламенту.

Також знову пройдуть вибори до дванадцяти районних рад: Тут зможуть проголосувати 2,7 мільйона виборців, які мають право голосу, включаючи 16–17-річних німців та іноземних громадян ЄС віком від 16 років, які проживають у Берліні.

Конституційний суд Берліна ухвалив провести повторні вибори, що у такому вигляді є безпрецедентним у Німеччині. Він оголосив голосування 26 вересня 2021 року недійсним через «серйозні системні недоліки» та численні помилки на виборах.

ХДС попереду за результатами опитувань

Повторні вибори можуть змінити політичну ситуацію у місті. СДПН, «зелені» та «ліві» керують разом із 2016 року, а у грудні 2021 року вони відновили коаліцію. З того часу колишній федеральний міністр у справах сім’ї Франциска Гіффі (СДПН) була правлячим мером, але тепер їй доводиться побоюватись за свою посаду.

В останніх трьох опитуваннях, проведених минулого четверга, ХДС зі своїм головним кандидатом Каєм Вегнером був попереду з 24–25 відсотками. СДПН набрала від 19 до 22 відсотків, випередивши «зелених», які опитували 17 чи 18 відсотків. Ліва партія становила 11–12%, AfD – 9–10%, а FDP – 6–7%. Інші партії в сукупності становили близько 10 відсотків.

Відповідно, можливі різні спілки. Крім коаліції на чолі з ХДС також можливо, що СДПН, «зелені» і «ліві» продовжать спільне правління. Тому ХДС може виявитися порожніми руками, незважаючи на перемогу на виборах. Головний кандидат від «Зелених» Беттіна Яраш каже, що надає перевагу продовженню нинішньої коаліції, але під її керівництвом. СДПН та Гіффі, з іншого боку, не зробили коаліційної заяви.

Читайте також:  600 штрафів проти активістів із захисту клімату у Берліні

Повторення не змінює законодавчий період

Хоч би хто сформував коаліцію в Берліні в майбутньому, він зможе зробити це максимум до 2026 року. Оскільки це повторні, а чи не нові вибори, законодавчий період зміниться. Вона розпочалася у 2021 році і триває п’ять років. Партії мають висунути тих самих кандидатів, що й на виборах у разі казусу. Прямі кандидати, які не хотіли або не могли балотуватися повторно, замінювали запасні кандидати з партійних списків.

Зазвичай Палата представників Берліна складається із 130 депутатів. Нині їх 147 через перевагу та компенсаційні мандати. Вони представлені шість партій: СДПН, «зелені», ХДС, Ліва партія, AfD і FDP.

СДПН виграла вибори до Палати представників у 2021 році з 21,4% других голосів, що є її найгіршим результатом у Берліні. За нею йдуть «Зелені» з їх найкращим на сьогоднішній день результатом у Берліні – 18,9 відсотка. За ним слідує ХДС з 18,0 відсотками, лише трохи перевершивши свій історично найгірший результат у Берліні у 2016 році (17,6 відсотка). Ліві отримали 14,1%, AfD – 8,0%, а FDP – 7,1%. Явка виборців становила 75,4 відсотка. Досить високий показник також пояснюється тим, що у вересні 2021 року одночасно відбувалися вибори до Бундестагу.

Відсутність бюлетенів та черги на виборчих дільницях

Основними питаннями передвиборчої кампанії, яка також виявила тріщини між партнерами щодо попередньої коаліції СДПН та «зеленими», були питання житла та орендної плати, модернізація адміністрації, а також кліматична та транспортна політика. Після новорічних заворушень із нападами на поліцейських та рятувальників розгорілися палкі дискусії про насильство серед молоді, злочинців з міграційним минулим та проблеми інтеграції. Крім того, партії сперечалися про проведення референдуму за експропріацію великих житлових корпорацій у 2021 році. Ця тема може відіграти важливу роль у коаліційних переговорах після виборів.

Читайте також:  Джейкоб Ченслі братиме участь у виборах до Конгресу США

Серед проблем 26 вересня 2021 року, які виставили Берлін у поганому світлі в національному та міжнародному масштабі, були неправильні, відсутні або поспіхом скопійовані бюлетені, надто мало урн для голосування, тимчасове закриття виборчих дільниць та довгі черги перед ними, час очікування в яких іноді становив декілька годин. Приблизно на половині із понад 2200 виборчих дільниць виборці голосували після 18:00, коли ЗМІ вже розповсюджували прогнози та передбачення.

Вибори до Бундестагу в Берліні також могли бути частково або повністю повторені через збої, що відбулися на той час. Рішення з цього питання ухвалить Федеральний конституційний суд – коли саме, наразі невідомо.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я