Вкрай праві у Німеччині мобілізують молодь

10

Напередодні важливих виборів у землі Бранденбург украй права партія AfD знайшла способи взаємодії з молоддю регіону. Попсовість та демагогія непогано працюють. Прості рішення, гасла заклики – ми все це вже не одного разу бачили, чи не так?

Кумири та гасла, TikTok та барбекю: вкрай праві в Німеччині мобілізують молодь

А для недосвідченої молоді тут є ефект новизни, чарівність «розповсюджених істин», які не потребують обмірковування. Як украй праві в Німеччині мобілізують молодь?

“Вони знайшли інший спосіб зв’язатися з ними”— сказав Хільє.

На недавніх виборах у двох інших східних землях, Тюрінгії та Саксонії, AfD досягла порівняно кращих результатів серед виборців віком від 18 до 24 років.

За даними опитування, у Тюрінгії, де партія здобула свою першу перемогу на регіональних виборах, 38 відсотків виборців у цій віковій групі обрали AfD порівняно з 33 відсотками загалом.

«Молоді люди – це страховка життя цієї партії. AfD має всі шанси, що ці виборці знову проголосують за неї в майбутньому»— сказав Хільє.

Опитування перед недільним голосуванням показують, що AfD значно випереджає соціал-демократів канцлера Олафа Шольца, які перемагали на всіх регіональних виборах у Бранденбурзі з моменту об’єднання.

Максиміліан Кра – суперзірка

На передвиборному мітингу правої партії Альтернатива для Німеччини одна з найвідоміших осіб партії оточена натовпом фанатів-підлітків. Вони розмахують національними прапорами та бажають зробити селфі.

Молоді активісти на зборах в Оранієнбурзі ставляться до Максиміліана Кра як до поп-зірки.

Одіозний 47-річний член Європейського парламенту з неоднозначною репутацією навіть усередині своєї партії має десятки тисяч передплатників у TikTok.

Фанатів від Кра 17-річний Йорн Пол Плевка, одягнений у чорну толстовку з капюшоном, входить до тих, кого «залучили в AfD відеоролики Кра про імміграцію»Розповів підліток агентству AFP.

Читайте також:  Гаряча лінія допомоги консультує майже 390 тисяч жінок

Боулінг та барбекю

«У Бранденбурзі AfD — єдина партія, яка розповсюджує листівки біля шкіл», – Розповіла агентству AFP професор Трірського університету Анна-Софі Хайнце.

На передньому краї зусиль із формування підтримки з раннього віку знаходиться молодіжна організація партії Junge Alternative («Молода альтернатива»).

За словами Хайнце, група “пропонує цілий спектр розважальних заходів, вечори барбекю, ігри або боулінг, екскурсії для залучення нових членів”.

«Німеччина насамперед»

Для 21-річного Макса, який відмовився назвати своє прізвище, AfD заснована на гасла “Німеччина перш за все”.

Молодий продавець з маленьким німецьким прапорцем, що стирчить із задньої кишені джинсів, розповів агентству AFP, що він переконав своїх батьків, бабусь та дідусів прийняти ультраправу партію.

“Вони помітили, що нічого більше не працює”– сказав він. Його 72-річна бабуся повернулася на роботу медсестрою, щоб поповнити свою державну пенсію, яка на сході країни менш щедра, ніж на заході. Прикро.

14-річний Джейсон Совада, батьки якого голосують за соціал-демократів, сказав, що його привабила AfD, бо він «Більше не почувається в безпеці».

«На деяких моїх друзів напали з ножами мігранти, і їм довелося вирушити до лікарні»– сказав Совада, якому доведеться почекати, щоби вперше проголосувати на виборах.

Інший прихильник партії Джеремі Сейлске, якому 15 років і який також надто малий, щоб голосувати, сказав, що йому важко вчитися у школі, бо «Половина учнів не говорить німецькою».

Послання AfD молоді відповідає основним напрямам партії. Це три «ні»: проти імміграції, проти екологічної політики та проти підтримки Німеччиною України. А також звинувачення основних партій у економічній стагнації. Як бачимо, наслідки імміграції та економічні проблеми хвилюють підлітків, тому що їхня реакція швидше емоційна. Обдуманості тут немає. А екологічний та проросійський вектор партійної політики молодих, схоже, не турбує.

Читайте також:  Бундесвер: нові шляхи з голландцями

Хеке для Німеччини?

Деякі політики AfD також закликали покласти край культурі пам’яті, що склалася в Німеччині після Другої світової війни, покаяння за злочини нацистів. Це такий обережний ревізіонізм, який поступово легітимує нацистське минуле.

Серед них лідер партії в Тюрінгії Бьорн Хеке, якого нещодавно засудили за навмисне використання гасла нацистської епохи Alles für Deutschland («Все для Німеччини»).

Не факт, що молоді розуміють натяки Хеке та зчитують історичні підтексти. Мабуть, їм ніхто й не пояснив, як слід, що стоїть за цією фразою. Вкрай праві в Німеччині мобілізують молодь, так би мовити, на користь.

17-річний Йорн Пол Плевка не бачить у гасла проблеми.

«Важливо зробити щось для своєї країни»– сказав він. І погодився, що нещодавня шкільна поїздка до концентраційного табору Заксенхаузен поблизу Оранієнбурга була «важливим, щоб пояснити молодим людям, що там сталося».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я