Німеччина – Україна: додаткова військова допомога

13

Німеччина планує виділити Україні цього року майже 400 мільйонів євро додаткової військової допомоги, попри розбіжності щодо бюджетних обмежень. Про це йдеться у документі міністерства фінансів, з яким у четвер ознайомилося агентство AFP.

Німеччина – Україна: додаткова військова допомога

Військова допомога Німеччини: Берлін став другим за величиною донором України після Вашингтона і вже виділив Києву близько 7,5 млрд. євро у 2024 році.
Канцлер Олаф Шольц зіткнувся із внутрішнім тиском із цього питання. Партії, які виступають проти підтримки Києва Берліном, досягли значних успіхів на ключових регіональних виборах на початку вересня.

У ньому йдеться, що просування російських військ в Україні призвело до «великим матеріальним втратам» на полі бою, і існує «Серйозний ризик… того, що Україна зазнає невдачі в оборонній боротьбі без істотного збільшення підтримки».

У листі міститься прохання про виділення коштів на закупівлю безпілотників та засобів ППО, серед іншого, «невідкладно»щоб вони могли «надати вплив на перебіг бойових дій в Україні протягом частини 2024 року, що залишилася».

Раніше цього місяця президент України Володимир Зеленський знову закликав надати більше зброї для протидії загрозі з боку російських військ на сході країни і руйнівних ракетних ударів Москви.

Подальші плани та проблеми

Згідно з проектом бюджетних документів, Берлін планує скоротити свій бюджет допомоги Україні наступного року приблизно до 4,4 млрд євро, оскільки він прагне заощадити кошти, які вимагають ліберальний міністр фінансів Крістіан Лінднер.

Проте уряд наполягає на тому, що він «цілком віддане» підтримці України «Стольки часу, скільки буде потрібно».

Федеральний уряд заперечує, що Німеччина хоче обмежити свою підтримку України через обмежений бюджет. Представник уряду заявив, що слово канцлера залишається чинним: Україну підтримуватимуть доти, доки це необхідно. Ніхто не може сподіватися, що Німеччина тут поступиться.

Читайте також:  Міністри МВС Німеччини на конференції у Берліні

Дискусія була викликана листом міністра фінансів Лінднера кільком колегам з кабінету міністрів. У ньому говорилося, що «нові заходи» щодо надання допомоги Україні з платіжними зобов'язаннями здійснюватимуться за умови забезпечення фінансування. Критика із цього приводу виходила не лише від ХДС, а й від урядового табору.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я