Військова хунта у Малі планує конституційний референдум

17

Він розглядається як основа виборів, обіцяних до кінця березня 2024 року.

 

Військова хунта у Малі планує конституційний референдум

Військова хунта західноафриканської кризової країни Малі хоче провести конституційний референдум 18 червня, щоб підготувати ґрунт для демократичних виборів.

Цього дня виборці, які мають право голосу, зможуть проголосувати за чи проти нової конституції, оголосив представник уряду Абдулайє Майга у своєму указі з національного телебачення. Сили безпеки країни голосуватимуть тижнем раніше, сказав Майга.

Спочатку референдум мав відбутися у березні, але було перенесено більш пізній термін. Передбачається, що референдум буде пов’язаний із графіком консультацій та реформ, які дозволять країні повернутися до цивільного правління. Референдум розглядається як основа для виборів, обіцяних хунтою до кінця березня 2024 року.

Хунта підтримує тісні контакти з Росією

Військові змістили перехідний уряд Малі у 2021 році. Новий військовий уряд спочатку обіцяв провести вибори в лютому 2022 року, але скасував їх і встановив 5-річний термін для проведення демократичного голосування. Хунта підтримує тісні контакти з Росією і, як то кажуть, найняла бійців із найманської групи «Вагнер». Колишня колоніальна держава Франція вирішила припинити антитерористичну боротьбу в Малі та вивести свої бойові війська.

Бундесвер продовжує брати участь у миротворчій місії ООН Minusma із 1100 солдатами. За рішенням Федерального кабінету міністрів, прийнятого цього тижня, вона має завершитися 31 травня 2024 після майже 11 років участі. Бундестаг ще має дати свою згоду.

Читайте також:  Чи зможуть діти Гаррі та Меган примирити королівську родину

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я