Війна в Україні: сторони приховують втрати

32
Міністр оборони України Олексій Рєзніков назвав приблизну суму власних втрат України з початку агресивної війни Росії. Обидві сторони приховують втрати: «Я не можу назвати точну цифру, але можу вас запевнити, що вона менша за кількість загиблих під час землетрусу в Туреччині», – сказав Резніков в інтерв’ю іспанській газеті La Razón. За турецькими даними, понад 50 000 людей загинули внаслідок землетрусу на південному сході країни 6 лютого.

Досі українське керівництво не зробило жодних офіційних заяв щодо кількості поранених та вбитих у власних збройних силах. Існують лише приблизні дані щодо загальної кількості українських втрат. Київ вважає ці дані державною таємницею. Москва також не надає жодної інформації про власні втрати. Українська сторона дає оцінку у 182 тисячі вбитих російських солдатів.

Обидві сторони приховують втрати

За даними Генштабу, російські війська за вихідні провели десятки атак на позиції українських захисників на сході країни. Нападники зазнали тяжких втрат, повідомило командування української армії у своєму щоденному звіті про ситуацію в неділю. У районі Бахмута та Мар’їнки було відбито загалом 45 російських атак. Незважаючи на велику кількість російських атак лінія фронту залишилася незмінною. Інформація не може бути підтверджена незалежно.

Число жертв зростає після ракетного удару у Слов’янську

Число загиблих зросло до 15 людей після влучення російської ракети в житловий квартал у місті Слов’янськ на сході України. Про це повідомила військова адміністрація у Telegram у неділю. Крім того, в результаті атаки 24 особи отримали поранення, йдеться у повідомленні.

За даними українських джерел, ракета потрапила до міста на Донеччині, де ведуться бойові дії, в п’ятницю вдень. Незважаючи на численні жертви серед цивільного населення, російська сторона з початку війни понад рік тому завжди стверджувала, що атакує лише військові цілі.

Читайте також:  Лінднер поїхав до Малі подивитися, що там робить бундесвер

Росія та Китай наголошують на важливості військового співробітництва

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним наголосив на «дуже міцних відносинах» між двома країнами. «Вони кращі, ніж військово-політичні союзи часів холодної війни», – сказав Лі у Кремлі в неділю. Крім того, за його словами, російсько-китайські відносини дуже стабільні. «Останнім часом російсько-китайська співпраця у військово-технічній сфері розвивається дуже добре. Це внесок у глобальну та регіональну безпеку», – цитує Лі російська державна агенція ТАРС. Путін оцінив військову співпрацю Китаю та Росії як зміцнення «стратегічних та довірчих відносин».

У зв’язку з вторгненням у сусідню Україну і розривом із Заходом, який пішов за цим, Путін намагається залучити Китай як сильний партнер. Китай уявляє себе як нейтральний бік у війні. Проте західні країни звинувачують уряд у Пекіні у мовчазній підтримці російського вторгнення в Україну.

Єллен: Росія має заплатити за шкоду в Україні

Росія має взяти на себе фінансову відповідальність за руйнування в Україні, вважає міністр фінансів США Джанет Єллен. «Я думаю, що Росія має заплатити за шкоду, яку вона завдала Україні», – сказала Єллен у неділю на американському телебаченні. Але вона була обережною у своїй відповіді на вимогу України про арешт російських активів. Це те, що ми обговорюємо з нашими партнерами. Але ви знаєте, що є правові обмеження на те, що ми можемо зробити із замороженими російськими активами».

Президент України Володимир Зеленський закликав до конфіскації активів російського центрального банку у середу під час весняної зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку. “Росія має відчути всю ціну за свою агресію”, – сказав він з відеозв’язку.

Читайте також:  Нові атаки російських безпілотників на Київ

Що день готує

Міністри закордонних справ країн G7 продовжують переговори в Японії в понеділок, обговорюючи все більш агресивне прагнення Китаю до влади в Індо-Тихоокеанському регіоні, війну Росії в Україні та стан ядерних переговорів з Іраном.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я