Війна в Україні: ракетний обстріл житлового району

29

Неподалік лінії фронту російська ракета завдала удару по житловому району в Донецькій області України. За початковими даними, загинуло щонайменше вісім мирних жителів. Новини з першого погляду.

 

Війна в Україні: ракетний обстріл житлового району

Незадовго до православного Великодня цієї неділі Україна знову зазнала потужного російського ракетного обстрілу. Щонайменше вісім людей загинули і понад 20 отримали поранення в місті Слов’янську на сході Донецької області, повідомила влада в п’ятницю ввечері.

«Це зла держава», – сказав президент України Володимир Зеленський про агресора – Росію. «І він програє. Перемогти – це наш обов’язок перед людством. І ми переможемо!»

Тим часом у Росії президент Володимир Путін ухвалив закон, на підставі якого в майбутньому чоловіків буде набагато легше призвати до армії для участі у бойових діях проти сусідньої країни.

Президент Зеленський висловив співчуття сім’ям загиблих мирних жителів. Цього тижня не було «жодної години без російських вбивств та терору», сказав він. Агресивна війна Росії проти сусідньої країни триває майже 14 місяців.

Найзапекліші бої тривають у Донецьку. В даний час особливо важкі бої йдуть у місті Бахмут, на південний схід від Слов’янська. Протягом кількох місяців російські війська намагаються взяти це місто, в якому колись мешкало 70 000 осіб, під час надзвичайно дорогих боїв. Сьогодні серед уламків міста-примари мешкає лише кілька тисяч людей.

Путін приймає закон про спрощений призов до армії

У Росії спрощується процедура призову чоловіків на військову службу. Президент Путін підписав необхідні поправки до закону. У майбутньому повідомлення про заклик більше не потрібно буде вручати особисто до рук, їх можна буде доставляти в електронному вигляді. Призовникам, зареєстрованим в Інтернеті, тепер не дозволяється залишати Росію доти, доки вони не з’являться в армію.

Читайте також:  Зеленський виступив на саміті ЛАД

Багато росіян побоюються, що тепер маси чоловіків знову будуть покликані на війну проти України. Кремль заперечує такі плани.

Восени сотні тисяч чоловіків бігли за кордон внаслідок першої хвилі мобілізації, яка була частково організована хаотично. Інші росіяни уникли призову, не проживаючи за адресою реєстрації, тому повідомлення про заклик, яке було дійсно тільки у формі листа, не могло бути доставлене. Тепер керівництво Росії хоче закрити цю лазівку.

Хабек: Федеральний уряд виступає за санкції

На тлі війни в Україні уряд Німеччини виступає за санкції ЄС проти російської атомної промисловості. Було видно, що Росія навмисно використовує залежність в енергетичному секторі як тиск, сказав міністр економіки Роберт Хабек (зелені) в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Тому уряд Німеччини зараз висловився перед Європейською комісією за включення цивільного ядерного сектору. Це має стати частиною наступного пакету санкцій. Крім того, атомна енергетика Росії постачає уран для стрижнів ядерного палива і зберігає радіоактивні відходи на своїй території.

Що стає важливим сьогодні

Цієї суботи федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок вирушає з Китаю до Південної Кореї. На другій зупинці своєї поїздки Азією «зелений» політик хоче поговорити з міністром закордонних справ Пак Чжин під час її інавгураційного візиту. Серед інших питань, ймовірно, відіграє роль підтримка Китаєм агресивної війни Росії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я