Війна триватиме кілька місяців

21

Прем’єр-міністр Нетаньяху намагається продемонструвати чинність. Операція в секторі Газа складна і триватиме кілька місяців. Мета, як і раніше, полягає в тому, щоб знищити ХАМАС і звільнити заручників. Тисячі бойовиків уже знищено.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що війна проти радикального ісламського руху ХАМАС у секторі Газа триватиме «багато місяців». За його словами, ізраїльські збройні сили беруть участь у «складній битві» і їм потрібен час для досягнення своїх цілей. «Війна триватиме протягом багатьох місяців, доки ХАМАС не буде знищено, а заручників не буде повернуто».

«Ми досягнемо того, що сектор Газа більше не загрожуватиме Ізраїлю», – підкреслив Нетаньяху. У ході ізраїльської військової операції на палестинській території вже загинуло близько 8000 бойовиків. “Крок за кроком ми позбавляємо ХАМАС його можливостей”, – сказав Нетаньяху. Лідерів також буде «ліквідовано».

Війна розпочалася після великого нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня. Сотні бойовиків палестинського угруповання, яке ЄС та США відносять до терористичних організацій, проникли до ізраїльських міст і здійснили звірства проти мирних жителів. За ізраїльськими даними, в секторі Газа загинуло близько 1140 осіб і близько 250 осіб було взято в заручники. За ізраїльською інформацією, 129 заручників досі утримуються там.

Міністерство охорони здоров’я сектору Газа, який контролюється ізраїльським урядом, стверджує, що наразі вбито понад 21 600 осіб. У цьому немає різниці між мирними жителями і бойовиками. Це не може бути підтверджено незалежними експертами.

Наразі збройні сили активізують боротьбу з ХАМАС. Крім операцій, що продовжуються на півночі і в місті Чан-Джуніс на півдні, збройні сили атакували терористів у центральній частині сектора Газа. Це «дуже складні битви, але ми здобуваємо гору», – заявив Нетаньяху, за словами представників його канцелярії.

Читайте також:  Два озброєні палестинці вбиті під час рейду в Наблусі

У суботу сотні людей знову вийшли на демонстрацію у Тель-Авіві, вимагаючи звільнення заручників. Після року перебування при владі Нетаньяху стикається з недовірою з боку свого народу. Згідно з опитуваннями, більшість ізраїльтян хочуть, щоб він пішов у відставку не пізніше закінчення війни в Газі. Проте Нетаньяху відмовляється йти у відставку. «Єдине, через що я піду у відставку – це ХАМАС. Це те, із чим мені доведеться мати справу», – заявив він в інтерв’ю газеті Times of Israel.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я