Лідер “Джихаду” помер від голоду в ізраїльській в’язниці

24

Чадер Аднан кілька разів потрапляв до ізраїльської в’язниці – часто без пред’явлення офіційних звинувачень. Високопоставлений член «Ісламського джихаду» неодноразово вимагав свого звільнення за допомогою голодувань.

 

Лідер «Джихаду» помер з голоду в ізраїльській в’язниці

Високопоставлений член бойової палестинської організації Ісламський джихад помер після майже тримісячного голодування в ізраїльській в’язниці. 44-річного Чадера Аднана було знайдено непритомним у своїй камері рано вранці, повідомив у вівторок представник ізраїльської тюремної адміністрації. Під час спроб реанімації його доправили до лікарні, проте його було оголошено мертвим.

На знак протесту палестинські бойовики випустили три ракети Ізраїлем із сектора Газа після смерті Аднана у вівторок вранці. За даними ізраїльських військових джерел, снаряди не впали у населених пунктах. На Західному березі було оголошено загальний страйк.

Ісламіст із Дженіна на Західному березі розпочав голодування 5 лютого після арешту за терористичні злочини, повідомив представник Ізраїлю. Він був ув’язнений за передбачуване членство в терористичній організації, підтримку терору та підбурювання. Це вже десятий термін його ув’язнення в Ізраїлі. Дженін вважається оплотом палестинських бойовиків.

Одружений батько трьох дітей у минулому вже неодноразово заарештовувався ізраїльськими силами безпеки та утримувався під вартою без пред’явлення офіційних звинувачень – наприклад, у 2014 році у рамках хвилі арештів на Західному березі. Це була відповідь Ізраїлю на викрадення та вбивство трьох підлітків палестинськими бойовиками.

У 2015 році Аднана вже було звільнено після небезпечного для життя голодування. У лютому 2012 року Аднан також припинив 66-денне голодування після укладання аналогічної угоди. Цим він висловив протест проти свого так званого адміністративного затримання в Ізраїлі.

Читайте також:  "Deutschlandtrend": більшість незадоволені федеральним урядом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я