Чи буде укладено угоду про вільну торгівлю?

13

Переговори про одну з найбільших у світі зон вільної торгівлі в Європі та Південній Америці тривають уже багато років. Консультації німецько-бразильського уряду можуть наблизити прорив.

Дипломатія – Президент Лула у Берліні: чи буде укладено угоду про вільну торгівлю?

Після восьмирічної перерви уряди Німеччини та Бразилії вперше зустрічаються для всебічних консультацій з питань співробітництва. Сьогодні в берлінській канцелярії під керівництвом федерального канцлера Олафа Шольца та президента Луїса Інасіу Лули да Сілви вони обговорять питання економічного співробітництва, енергетики та захисту клімату, а також зовнішньої та безпекової політики.

Найцікавіше питання: чи вдасться нарешті завершити багаторічні переговори про укладення угоди про вільну торгівлю між американським економічним співтовариством Mercosur та Європейським союзом?

Зона вільної торгівлі з населенням понад 700 мільйонів осіб

Угода створить одну з найбільших у світі зон вільної торгівлі з населенням понад 700 мільйонів людей. ЄС веде переговори з чотирма країнами МЕРКОСУР – Бразилією, Аргентиною, Уругваєм та Парагваєм – вже понад 20 років. Проте принципової угоди, досягнутої у 2019 році, так і не було реалізовано через проблеми, що зберігаються, наприклад, щодо захисту тропічних лісів.

Німецька економіка закликає до якнайшвидшого укладання угоди. Однак нещодавно на конференції Партії зелених пролунав заклик до перегляду угоди всупереч бажанню федеральної виконавчої ради, щоб покласти край «інтенсивному видобутку сировини на глобальному Півдні для споживання на глобальній Півночі». Правляча коаліція СДПН, «зелених» і ВДП, навпаки, кілька днів тому дала зрозуміти в Бундестазі, що виступає за торговельну угоду, що планується.

Заплановано безліч угод

На зустрічі будуть присутні кілька міністрів з обох боків, дев’ять – з німецької. Планується підписання безлічі угод, у тому числі з питань біорізноманіття та захисту морського середовища, відновлення тропічних лісів, цифровізації та видобутку корисних копалин.

Читайте також:  Президентські вибори у США: Трамп знищує суперника

Бразилія головує у G20

1 грудня Бразилія ухвалила головування в раунді провідних економічних держав G20 і проведе саміт наступного року в Ріо-де-Жанейро. Однак вона також представлена ​​в групі Brics з Китаєм, Росією та Індією, яку багато хто розглядає як конкурент G7, що складається із західних індустріальних країн.

У питаннях політики безпеки між Німеччиною та Бразилією існують явні відмінності, у тому числі з приводу воєн у Газі та Україні. У той час як Німеччина виступає за припинення вогню між Ізраїлем та рухом ісламізму ХАМАС тільки для того, щоб забезпечити можливість надання гуманітарної допомоги, Бразилія закликає до негайного і постійного припинення вогню. Бразилія вже давно виступає за мирні переговори в агресивній війні Росії проти України, тоді як Німеччина залишає рішення за Україною.

Пауза у консультаціях через Болсонаро

Уряд Німеччини регулярно організовує міжурядові консультації з країнами, з якими має особливо тісні партнерські відносини або які мають для Німеччини особливо велике стратегічне значення. У 2015 році у Бразилії відбулася перша зустріч кабінетів міністрів Німеччини та Бразилії, спрямована на розширення відносин.

Однак за президента-правопопуліста Жаїра Болсонара, який отримав прізвисько «тропічний Трамп», консультації були заморожені на довгі роки. Ідею було відроджено після повернення Лули на пост президента Бразилії. У січні Лула та Шольц домовилися відновити консультації під час інавгураційного візиту останнього до Бразилії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я