Війна проти України: така ситуація

17

Президент України Володимир Зеленський розглядає оголошене постачання французьких броньованих розвідувальних машин як важливий сигнал для інших західних країн. «Франція виводить оборонну підтримку України на новий рівень, і я дякую президенту (Еммануелю) Макрону за це лідерство», – сказав Зеленський у своєму відеозверненні вчора ввечері.

Макрон раніше обіцяв Зеленському постачання танка AMX-10 RC. Колісний танк із великою гарматою використовується в основному для розвідки. Тим часом, в окупованій частині Запорізької області українська армія повідомила про черговий удар по російських солдатах.

Франція хоче поставити Україні «легкі бойові танки»

Макрон оголосив про плановане постачання танків після телефонної розмови з Зеленським. Спочатку було неясно, скільки танків Франція має намір передати Україні та до якого терміну. Єлисейський палац заявив, що це перші бойові танки західної розробки, які будуть поставлені українським збройним силам. Зеленський похвалив: «Це чіткий сигнал усім нашим партнерам: немає раціональної причини, через яку танки західної розробки досі не були поставлені в Україну».

Насправді Україна вже отримувала західні танки в минулому, хоча це були, як правило, носії військ, такі як американська модель M113 – компактніша гусенична машина. Німеччина також надала Україні 30 зенітних танків Gepard. Україна, яка зазнала нападу з боку Росії, ще не отримала повноцінного західного бойового танку, такого як французька модель Leclerc або німецький Leopard.

Київ: Десятки росіян вбито або поранено в Запорізькій області

Українські військові повідомили про чергову успішну атаку проти російської армії. В окупованому місті Токмак у південній українській області Запоріжжя 80 російських солдатів було вбито або поранено під час наступу у вівторок, повідомив генштаб у Києві.

Прес-секретар російської окупаційної адміністрації Запоріжжя Володимир Рогов, однак, заявив, що українська атака була спрямована на Токмацьку районну лікарню. Військового лікаря та кількох пацієнтів було вбито. Було показано фотографії сильно зруйнованої будівлі. Однак, незалежного підтвердження цієї інформації не було.

Читайте також:  Війна в Україні 28 жовтня

Упродовж кількох днів Україна неодноразово повідомляла про масовані удари по місцях зосередження російських військ. За даними Києва, тільки в ході нападу на притулок російських військових у Макіївці на Донеччині було вбито 400 ворожих солдатів, а в ході іншого наступу в селі Чулаківка на Херсонщині – 500. З іншого боку, Москва поки що тільки визнала, що внаслідок ударів української артилерії у новорічну ніч загинуло щонайменше 89 осіб у її власних лавах.

Нова церква відзначає Різдвяну службу у київському печерному монастирі

В українській церковній суперечці нова Православна церква України вперше проведе свою різдвяну месу у знаменитому Києво-Печерському монастирі. Служба відбудеться наступної суботи, згідно з календарем православних церков. Раніше договір оренди собору, укладений Українською православною церквою, що конкурує, не був продовжений наприкінці року.

Українська православна церква, яка традиційно підтримує тісні зв’язки з Росією, повністю порвала з Москвою лише після російського вторгнення у лютому минулого року. До цього у 2018 році за допомогою держави було засновано Православну церкву України як нову національну церкву. Він приєднаний до Вселенського патріархату Константинополя (Стамбул).

Що стає важливим сьогодні

На Донбасі тривають запеклі бої між російськими та українськими військами. Росія продовжує безуспішно намагатися повністю поставити під свій контроль території Луганська та Донецька, які були анексовані порушуючи міжнародне право. Бої також продовжуються у Херсонській та Запорізькій областях, які окуповані Москвою, але частково звільнені Україною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :