Новорічні обіцянки: як витримати більше одного місяця?

17

Початок нового року – це чудовий час для постановки нових цілей, але при цьому дослідження показують, що до 64% ​​респондентів припиняють слідувати своїм поставленим цілям вже в перший місяць року. Що робити і як планувати виконання цих обіцянок, щоб мотивація протрималася довше?

За статистикою, найпоширеніші новорічні обіцянки пов’язані із дієтою чи заняттями спортом. Часто новорічна обіцянка здається найкращим способом почати дотримуватися здоровішого способу життя, оскільки вона дозволяє започаткувати твердий початок для реалізації бажаних планів. Однак багато обіцянок, що дали такі обіцянки, продовжують відкладати його виконання – іноді навіть на наступний рік.

«Новорічні обіцянки легко дати та ще легше порушити. З одного боку, зусилля, необхідні виконання обіцянки, можуть стати перешкодою, і полегшити виправдання з недотримання слова. З іншого боку, майже кожна нова звичка формується близько трьох місяців, тому часто буває складно змиритися з тим, що зміни можуть бути непомітними першого місяця», — каже експерт з технологій Мікус Тіллерс.

«Щоб не опустити руки і все ж таки досягти поставленої мети, варто дотримуватися деяких хитрощів і порад. До речі, смарт-пристрої в наші дні також роблять значний внесок у реалізацію поставлених цілей».

Встановлюйте ціль правильно

За словами експерта, перша велика помилка в встановленні цілей — це прагнення нереалістичних чи розпливчастих цілей. «Передусім слід уникати занадто загальних і розпливчастих цілей на кшталт «Я збираюся схуднути». З такою метою ми не знаємо ні кінцевої бажаної ваги, ні того, скільки часу буде потрібно для досягнення цієї мети. Якщо немає конкретики, мотивація досягнення мети може швидко зникнути», — пояснює Тіллерс.

«Важливо поставити конкретну і не надто амбітну мету – наприклад: “планую схуднути на 5 кг, займаючись у тренажерному залі тричі на тиждень”». У цьому випадку можуть допомогти технології: якщо ви встановите, наприклад, на смартфоні нагадування, яке постійно надсилатиме повідомлення на екран, то поставлену мету буде набагато складніше забути і набагато простіше зібратися з силами для її реалізації», — зазначає експерт.

Читайте також:  5 простих кроків, щоб залишатися продуктивним

Переконайтеся, що обіцянка дійсно підходить вам

Цілі, поставлені на новий рік, повинні відповідати тому, чого ми насправді хочемо досягти. “Якщо дана мета – це щось, що просто популярно зараз і згадується багатьма, але вона не особливо близька вам особисто, то, швидше за все, вже в перший місяць нового року мотивація щодо її досягнення вичерпаються”, – говорить Мікус Тіллерс. .

«Тому – незважаючи на рішення друзів чи знайомих, найважливіше ставити перед собою цілі, які здаються нам потрібними, корисними та цікавими. Наприклад, якщо ви хочете почати ходити в спортивний клуб і більше рухатися, тому що вам потрібна енергія і витривалість, то з цього слід почати».

Слідкуйте за своїм прогресом

За словами експерта, мотивації також можна додати можливість стежити за своїм успіхом за допомогою смарт-технологій — зауважуючи навіть невеликі успіхи, за його словами, не лише створює позитивні емоції, а й надає більше бажання прагнути вперед.

«Сьогодні смарт-технології потрібні не лише для спілкування чи розваги, але вони ідеально підходять і для досягнення поставленої мети. Наприклад, інноваційний смарт-годинник, що виконує по суті роль персонального тренера, підтримує користувача в реалізації спортивних цілей. Смарт-годинник також дозволяє зручно стежити за своїм прогресом: пройденими кроками, спаленими калоріями, хвилинами фізичної активності та іншими даними», — пояснює Тіллерс.

“Бачення навіть невеликого фізичного прогресу щодня може дати необхідну мотивацію, щоб не здаватися і продовжувати прагнути поставленої мети”.

Скористайтеся за допомогою додатків

За словами експерта з технологій, додатки допомагають, коли, наприклад, не вистачає мотивації чи незрозуміло, які новорічні обіцянки ставити. «Сьогодні на всі випадки життя є програма. Наприклад, New Year Resolution дає натхнення для різних новорічних рішень, надає для цього необхідні знання та поради, а також дозволяє відстежувати ваш прогрес. Також ця програма не рекомендує ставити більше трьох новорічних обіцянок, тому що велика ймовірність, що жодну з них ми не виконаємо. Найбільший успіх у тих, хто вибрав і поставив перед собою одну мету, тому що саме тоді увага сконцентрована на цьому завданні і досягнення мети стає більш впевненим, а мотивація прагнути нових цілей наступного року буде ще вищою», — зазначає Мікус Тіллерс.

Читайте також:  Чи можна довірити музику бездротовому пристрою? Тестуємо навушники Huawei FreeBuds 5i

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я