Війна проти України: ситуація така

17

Після 20 місяців агресивної війни Росії проти України обидві сторони ослаблені. Зеленський продовжує мобілізувати міжнародну допомогу, Москва робить ставку на жінок-бійців, повідомляють ЗМІ. Новини.

Російські солдати: Російські солдати проходять Москвою під час військового параду.  За повідомленнями ЗМІ, до найманого підрозділу "Редут" набираються жінки-снайпери та оператори безпілотників.

Війна проти України: ситуація така

За повідомленнями ЗМІ, Росія розпочала вербування жінок для виконання бойових завдань у війні проти України. Як пише незалежний інтернет-портал istories, до найманого підрозділу «Редут» Міністерства оборони РФ набираються жінки-снайпери та оператори безпілотників. Досі жінки в російських збройних силах використовувалися лише як санітарки і на кухні.

Жінкам-військовослужбовцям пропонується контракт на півроку із щомісячною зарплатою, еквівалентною приблизно 2200 євро. У разі поранення передбачено премію у розмірі 30 000 євро, у разі загибелі – виплата на утримання близько 50 000 євро. Відповідна реклама з’явилася у російській соціальній мережі «Вконтакте». Початківців навчають поводженню зі зброєю протягом місяця.

Росія вже 20 місяців веде агресивну війну проти сусідньої країни. Втрати з обох боків вважаються високими. За оцінками Міністерства оборони Великобританії, на сьогодні Росія зазнала близько 150 тис. втрат і тяжких поранень. Офіційні дані з Москви не надходили кілька місяців.

У зв’язку із несподівано високими втратами в армії президент Росії Володимир Путін восени минулого року оголосив мобілізацію офіційно 300 тис. резервістів. Експерти припускають, що у зв’язку з президентськими виборами, наміченими на весну 2024 року, Кремль хоче уникнути подальшої мобілізації до цього часу і тому все активніше набирає добровольців.

Зеленський закликає до подальшої підтримки України

Президент України Володимир Зеленський хоче використати міжнародні конференції для подальшої підтримки своєї країни. «Увага світової громадськості до України, захисту свободи та міжнародного права має бути збережена – ми робимо для цього все», – заявив учора Зеленський у своєму щоденному відеозверненні. Вже сьогодні відбудеться парламентський саміт “Кримської платформи”, оголосив він. Кримська платформа», яка є дипломатичною ініціативою Києва, має на меті привернути увагу міжнародної громадськості до проблем півострова, анексованого Росією з 2014 року.

Читайте також:  17,7 мільйона людей в Україні потребують допомоги

У своєму виступі Зеленський також приділив увагу ситуації на фронті та, зокрема, високо оцінив стійкість українських солдатів на авдіївській ділянці фронту. Невелике місто в безпосередній близькості від Донецька, яке з 2014 року знаходиться під контролем російських військ, вже кілька місяців є центром бойових дій. За останні два тижні російські військові знову значно посилили тиск у цьому районі. За допомогою наступу Москва намагається оточити розташовані там українські війська. Однак поки що росіянам це не вдається.

Примусова евакуація дітей у Херсонській області на півдні України

Після масованого російського обстрілу влада віддала наказ про примусову евакуацію сімей з дітьми в Херсонській області на півдні України. Це торкнулося близько двох десятків населених пунктів та міста Берислав на Дніпрі, повідомила вчора обласна адміністрація у Telegram. На даний момент лише 450 дітей та їхніх родичів виконали офіційне прохання, що надійшло в середині вересня, про надання притулку.

Через відмови доводиться застосовувати примусові заходи. За даними Міністерства реінтеграції, трохи більше 800 дітей безкоштовно вивозяться автобусами та поїздами до безпечніших районів на заході країни. Необхідність такого розпорядження викликана практично щоденними артилерійськими обстрілами та інтенсивним застосуванням російськими ВПС планерних бомб з метою на контрольованому Україною березі Дніпра. При цьому неодноразово гинули та отримували поранення мирні жителі.

Це стає актуальним сьогодні

У Празі розпочинається парламентський саміт «Кримської платформи», за допомогою якого Україна хоче утримати увагу до Криму, анексованого Росією з 2014 року.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль очікуються сьогодні на німецько-українському бізнес-форумі у Берліні. Президент України Зеленський виступить із привітанням з відеозв’язку. Конференцію буде присвячено інвестиційним проектам німецьких компаній в Україні.

Читайте також:  Нуріпур критикує нерішучість європейських партнерів щодо танків

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я