Відстрочення ухвалення закону про опалення не буде

24

Войдке вимагав відстрочки на 3 роки: надто багато моментів не прояснено.

 

Келлнер: Відстрочення ухвалення закону про опалення не буде

Державний секретар з економічних питань Міхаель Келлнер відхилив вимогу міністра-президента Бранденбурга Дітмара Войдке (СДПН) про відстрочення ухвалення закону про опалення. «Будь-який, хто сьогодні застерігає від переходу на нове опалення, робить споживачів невпевненими у собі. Зростання цін на викопне паливо – це справжня пастка для витрат», – заявив у середу німецькому агентству друку член парламенту від бранденбурзьких «зелених». За його словами, закон про енергетику будівель, розроблений міністерствами будівництва та економіки, має набути чинності 1 січня 2024 року відповідно до досягнутих домовленостей, щоб і населення, і муніципалітети були впевнені у безпеці планування.

Войдці зажадав відстрочки на 3 роки до 2027 року, оскільки, на його думку, надто багато моментів не прояснено і поки що немає чітких пропозицій щодо справедливого полегшення. Він попереджає про важкий тягар для східних німців, оскільки багато домовласників оновили свої системи опалення у 1990-х роках.

“Особливо для жителів Бранденбурга цей закон створює необхідну безпеку”, – сказав політик від партії “зелених” Келлнер. “Це варто змінити”. За його словами, у багатьох будинках у східній Німеччині на початку 1990-х років були встановлені нові вікна або утеплені дахи. “Зазвичай це вже є достатньою основою для встановлення теплових насосів”.

Перехід має бути соціально пом’якшений

Муніципалітети Бранденбурга планують місцеві теплові мережі та працюють над створенням більш кліматично безпечного централізованого теплопостачання. “Схід підготовлений краще, ніж Захід”, – сказав Келлнер. За його словами, ці мережі є перевагою для багатьох жителів східної Німеччини, оскільки вони централізовано перетворять геотермальну енергію, великі теплові насоси чи сонячну теплову енергію. Він вважає Грайфсвальд у Мекленбурзі-Передній Померанії, а також Нойруппін та Пренцлау у Бранденбурзі першопрохідниками для східної Німеччини.

Читайте також:  Вздовж Шпрее та в Берліні назріває дефіцит питної води

Згідно з проектом, прийнятим Федеральним кабінетом міністрів, з 2024 року, по можливості, кожна система опалення, що знову встановлюється, повинна працювати на 65% зеленої енергії. Це стосується всіх власників віком до 80 років. Існуючі нафтові та газові системи опалення можна продовжувати експлуатувати, а зламані – ремонтувати. Перехід має бути соціально пом’якшений, але деталі є спірними. СвДП має принципові заперечення та відклала обговорення у парламенті.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я