“Відправити всіх біженців додому” хоче опонент Ердогана

15

Кемаль Кілічдароглу хоче вислати всіх біженців із країни у разі свого обрання. Він зустрінеться з Ердоганом у другому турі виборів 28 травня. Почалося полювання на голоси ультраправого Сінана Огана – вони можуть стати вирішальними.

 

«Надіслати всіх біженців додому» хоче опонент Ердогана

За десять днів до другого туру президентських виборів кандидат у президенти Туреччини Кемаль Кілічдароглу перейшов на жорсткіший тон. Він хоче відправити всіх біженців додому: «Щойно я прийду до влади, я відправлю всіх біженців додому. Повністю», – сказав Кілічдароглу, маючи на увазі десять мільйонів людей, які перебувають у країні. Спочатку було незрозуміло, на яких даних він ґрунтує свою заяву. За даними ООН, у Туреччині проживає 3,9 мільйона біженців. Більшість із них прибувають із Сирії.

Кілічдароглу посів друге місце після чинного президента Реджепа Тайіпа Ердогана на президентських виборах минулої неділі, ледь здобувши перемогу в першому турі. Оскільки жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів, Кілічдароглу та Ердоган зустрінуться у другому турі 28 травня. На тлі звинувачень у маніпуляціях на недільних виборах Кілічдароглу заявив про намір направити на виборчі дільниці щонайменше мільйон спостерігачів.

Пупулізм по-турецьки: боротьба за голоси ультраправого Сінана Огана

Спостерігачі припускають, що вирішальними на виборах будуть голоси, зокрема з націоналістичного табору. Кандидат від ультраправих Сінан Оган, який посів третє місце, отримав у першому турі добрі п’ять відсотків. Він рекомендує голосувати за Ердогана чи Кілічдароглу за умови надання гарантій. Він виступає за політику боротьби з біженцями та закликає до посилення «боротьби з терором».

Сумнівно, що його виборці підуть до його передвиборної рекомендації. Дослідник виборів Озер Сенкар сказав в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur, що він припускає, що більшість із них у будь-якому випадку перейдуть до табору Ердогана.

Читайте також:  У Малі пройде голосування за нову конституцію

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я