Президент Еквадору Гільєрмо Лассо розпустив парламент

73

Лассо звинуватив парламент у спробі узурпувати інституції держави.

 

Президент Еквадору Гільєрмо Лассо розпустив парламент

На тлі процедури імпічменту щодо президента Еквадору Гільєрмо Лассо за можливі розтрати глава держави розпустив парламент. «Виборче бюро має призначити дату виборів протягом 7 днів», – йдеться у заяві президентської канцелярії, опублікованій у середу. Консервативний президент тепер може правити указом до шести місяців.

Фігура так званого «muerte cruzada» (приблизно: взаємне знищення), за допомогою якої президент може розпустити Національні збори за певних умов, була закріплена у конституції американської країни з 2008 року. Однак досі він ніколи не був використаний.

“Неможливо вирішити проблеми з парламентом, метою якого є дестабілізація країни”, – сказав Лассо в телезверненні. «Я маю дати відповідь на політичну кризу. Еквадору потрібен новий політичний і соціальний пакт, який дозволить нам подолати кризу, яка, на жаль, посилюється з кожним днем».

Позов проти розпуску парламенту

Депутати Єсенія Гуамані Васкес та Естебан Торрес подали скаргу до Конституційного суду на розпуск парламенту. За словами Торреса, не було дотримано юридичних вимог для розпуску Національної асамблеї. Лассо просто скористався цим інструментом, щоб уникнути процедури імпічменту.

Лассо звинуватив парламент у спробі узурпувати інститути держави та підготуватися до повернення з вигнання екс-президента Рафаеля Корреа, засудженого за корупцію. “Розпустивши парламент, я знешкодив макабричний план із захоплення контролю над державними інститутами, щоб створити безкарність і дозволити повернутися президенту, який був засуджений за корупцію Національним судом і не хоче відбувати встановлений 8-річний термін”, – сказав він в інтерв’ю телеканалу CNN Español.

Еквадор страждає від хвилі насильства

Еквадор переживає серйозну політичну кризу. Лише 17% громадян підтримують правління Лассо, і лише 20% оцінюють роботу парламенту як добру. Колись мирна американська країна нині також страждає від хвилі насильства. Рівень убивств, що становив минулого року 25 вбивств на 100 тисяч жителів, став найвищим за всю історію країни, перевищивши показники навіть Мексики та Бразилії. Уряд переважно покладає провину за насильство на наркоторговців.

Читайте також:  Башара Асада запрошено на саміт Ліги арабських держав

“Ми єдині як ніколи”, – написав Лассо в Twitter після своєї промови, сфотографувавшись зі своїми найближчими соратниками. «Ми всі продовжуємо працювати над тим, щоб Еквадор знову набув спокою. Країна не перебуває у стані спокою. Державні служби працюють у нормальному режимі. Збройні сили та Національна поліція продовжують свою щоденну роботу щодо боротьби зі злочинністю та тероризмом. Приватний сектор має всі гарантії для розвитку своєї діяльності та подальшого внеску у зростання та розвиток країни.»

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я