Бременська СДПН налаштована на союз із колишніми партнерами

12

Спочатку пройдуть переговори із «зеленими» та Лівою партією, потім із ХДС.

 

Бременська СДПН налаштована на союз із колишніми партнерами

Після виборів у землі Бремен СДПН як найсильніша партія хоче спочатку вивчити можливість формування уряду зі своїми колишніми партнерами по коаліції. Цієї п’ятниці спочатку пройдуть переговори із «зеленими» та Лівою партією. У суботу за ними пройдуть переговори з ХДС, який досі перебував в опозиції, згідно з заявою керівництва СДПН.

Досі СДПН не вирішила, з ким вона формуватиме коаліцію. Можливе продовження нинішнього альянсу між СДПН, «зеленими» та «лівими», але також можлива і велика коаліція між СДПН та ХДС. Мер Андреас Бовеншульте (СДПН) виключив можливість переговорів із правопопулістським рухом «Громадяни у гніві» (BiW).

Підрахунок результатів

Згідно з попередніми офіційними остаточними результатами, СДПН отримала 29,8% голосів на парламентських виборах у двох містах землі Бремен та Бремерхафен, як оголосила державна виборча адміністрація. ХДС, друга за силою партія, отримала 26,2%. “Зелені”, які досі перебували в уряді, отримали 11,9%. Ліва партія, третій на даний момент партнер коаліції, отримала 10,9% у парламенті штату. СвДП отримала 5,1%. BiW отримала 9,4%. AfD не була допущена до голосування через внутрішні помилки у виборчому законодавстві.

Явка виборців становила 56,8%: із 460 754 виборців, які мають право голосу, проголосували 261 788 осіб.

Висока частка поштових виборців також спричинила затримку

Досі виборча адміністрація штату публікувала лише прогнози. Оголошення попередніх офіційних остаточних результатів зайняло більше часу, ніж зазвичай в інших федеральних землях, через складну процедуру виборів: виборчий бюлетень був буклетом з 24 сторінок, кожен виборець міг поставити в ньому до 5 хрестиків. Ці 5 голосів могли накопичуватися чи розподілятися між окремими виборчими списками та кандидатами.

Читайте також:  100 днів після смерті Джини Махса Аміні: Тегеран у кризі

“Висока частка поштових виборців також призвела до затримки, оскільки оцінка документів зайняла більше часу, ніж обробка бюлетенів”, – сказав речник.

Результати виборів дорого коштували генеральному секретареві СДПН Кевіну Кюнерту. Він ставив на те, що його партія в результаті все ж таки подолає позначку в 30%, про що він говорив у підкасті з лідером партії Ларсом Клінгбайлем. Тепер йому доведеться заплатити за 3 ящики пива.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я