Відмова від прикордонного контролю – більше в’їздів з Польщі

21

Стаціонарний контроль на кордоні з Чеською Республікою на даний момент вже не є проблемою. Однак останнім часом різко зросла кількість несанкціонованих в’їздів до Польщі.

 

Відмова від прикордонного контролю – більше в’їздів із Польщі

Незважаючи на критику, федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) наразі дотримується своєї відмови від стаціонарного прикордонного контролю з Польщею – але не відкидає його повністю в майбутньому.

«Федеральний уряд продовжує уважно стежити за розвитком подій на кордонах», – Заявив представник міністерства в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. “У цьому контексті федеральний уряд продовжує розглядати тимчасове відновлення внутрішнього прикордонного контролю на інших кордонах Німеччини як останній засіб, який має бути придатним і необхідним для досягнення поставленої мети”.

На саміті щодо біженців 10 травня федеральний уряд та уряди земель домовилися про запровадження стаціонарного контролю, подібного до того, що діє на кордоні з Австрією, на інших внутрішніх кордонах Німеччини залежно від ситуації. Міністри внутрішніх справ Бранденбурга та Саксонії від ХДС Міхаель Штюбген та Армін Шустер вимагають, щоб Фезер реалізувала це на кордонах із Польщею та Чехією.

“Негайний прикордонний контроль абсолютно необхідний”

Критика з боку Союзу стає дедалі голоснішою. Поки кількість нелегальних в’їздів до Німеччини така велика, як зараз, необхідні послідовні заходи, щоб зупинити цей розвиток, сказала заступник голови парламентської групи ХДС/ХСС Андреа Ліндхольц. Міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Геррманн (ХСС) навів позитивний баланс для контролю з Австрією. “Прямий прикордонний контроль на кордоні Баварії з Австрією (…) абсолютно необхідний в даний час”, – Сказав він агентству dpa. Фезер продовжив термін дії цих заходів контролю на шість місяців, починаючи з 12 травня.

Читайте також:  Військова інтеграція з Нідерландами продовжується

У зв’язку з великою кількістю нелегальних в’їздів Фезер оголосила у четвер про посилення контролю на кордонах із Польщею та Чехією. Лідер фракції ХДС у Бранденбурзі Ян Редман вважає це «плацебо». «Федеральна поліція, як і раніше, виконує роль вітального комітету, який підвозить нелегальних мігрантів до першого приймального пункту», – сказав він.

Повторне введення контролю в Чехії поки що виключено – це стало результатом зустрічі Фезер із її чеським колегою Вітом Ракузаном та Шустером у п’ятницю. На ній Фезер попередила, що стаціонарний контроль стане серйозною перешкодою для пасажирів та економіки. У вівторок федеральний міністр внутрішніх справ відвідає спільний центр німецької та польської поліції у Свєнцко (Польща) під Франкфуртом (Одер) у Бранденбурзі та сподівається на досягнення такої ж угоди, як у випадку з Чехією.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я