Від голоду страждають чверть мільярда людей

37

Війни, конфлікти і, нарешті, пандемії – є безліч причин, які порушують проблему голоду в усьому світі на лякаючий рівень. Якийсь жартівник сказав, що у світі лише дві глобальні проблеми: ожиріння та голодування. Воістину.

 

Від голоду страждають чверть мільярда людей

Все більше і більше людей у ​​світі страждають від голоду, часом драматичного. Від голоду страждають чверть мільярда: Згідно з аналізом міжнародних організацій, минулого року стільки зазнали гострого голоду або навіть важкого гуманітарного голоду. Порівняно з 2021 роком, їх кількість зросла з 193 мільйонів до 258 мільйонів осіб, віднесених до трьох найвищих рівнів відсутності продовольчої безпеки.

Про це в середу заявили, зокрема, ЄС, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Всесвітня продовольча програма ООН (ЗПС).

Як і останніми роками, у доповіді як основні причини численних продовольчих криз названі конфлікти, а також економічні наслідки пандемії і, наприклад, війни в Україні. «Понад чверть мільярда людей сьогодні відчувають гострий голод, деякі перебувають на межі голодної смерті», – написав у передмові до доповіді Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. «Це непробачно».

«Це непробачно»

«Останні дані про глобальну гостру відсутність продовольчої безпеки малюють дуже тривожну картину, – сказав Рейн Паулсен, директор ФАО з надзвичайних ситуацій та стійкості. 258 мільйонів людей – це «вразливі домогосподарства, життя та засоби для існування яких перебувають під загрозою», – наголосив Паулсен.

Надзвичайні ситуації, пов’язані з голодом, та продовольчі кризи оцінюються за п’ятибальною шкалою, відомою як шкала МПК. Гострий голод – це рівень 3. Гуманітарні надзвичайні ситуації (рівень 4) торкнуться близько 35 мільйонів людей у ​​2022 році, йдеться у доповіді.

На думку експертів, близько 376 000 людей страждають від голоду, що відповідає найвищому рівню 5 – проте реальна кількість постраждалих, швидше за все, значно вища, наприклад, тому що не було надано даних з Ефіопії. Там, за оцінками, понад 400 000 людей страждали від голоду вже наприкінці 2021 року.

Читайте також:  Прощення студентських кредитів у США не очікується

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я