Місія Бундесверу ООН у Малі завершиться 31 травня 2024 року

11

Наразі Бундесвер продовжує навчати солдатів у Нігері.

 

Місія Бундесверу ООН у Малі завершиться 31 травня 2024 року

Після майже 11 років місія «блакитних касок» Бундесверу ООН у західноафриканській країні Малі завершиться 31 травня 2024 року. Федеральний кабінет міністрів ухвалив рішення про виведення 1100 солдатів, розміщених там до цієї дати. Якщо це рішення схвалить і Бундестаг, то найбільше на сьогодні закордонне розгортання німецьких збройних сил піде в історію за рік.

Тепер уряд Німеччини хоче перебудувати свою діяльність у регіоні Сахель на південь від Сахари. Громадянська підтримка регіону має бути поглиблена, а співпраця у сфері безпеки має бути зосереджена на Нігері, Мавританії та державах Гвінейської затоки у Західній Африці. Бундесвер продовжує навчати солдатів у Нігері.

«Загроза життю наших громадян».

«Нещодавня ескалація в Судані показала нам, як раптово нестабільність у країні може стати екзистенційною загрозою життю наших громадян», – сказав міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН). «Дуже важливо, що своєю участю в Сахелі ми продовжуємо заохочувати та розвивати зростаючу відповідальність африканців за безпеку та стабільність на їхньому власному континенті».

Міністр закордонних справ Анналена Бербок («Зелені») сказала: «Коли держави розпадаються у Сахелі, ми відчуваємо поштовхи і тут, у Європі. Тому ми й у майбутньому підтримуватимемо людей у ​​цьому регіоні – як у цивільному, так і у військовому плані». Міністр розвитку Свенья Шульце (СДПН) зазначила, що допомога з метою розвитку може допомогти усунути живильне середовище для тероризму. «Багато людей у ​​Сахелі вступають у терористичні групи не на переконання, а тому що їм потрібен дохід».

Близько 1600 морських контейнерів з матеріалами та зброєю

З середини 2013 року бундесвер бере участь у місії ООН «Мінусма» зі стабілізації обстановки в країні, яка у 2012 році частково перейшла до рук ісламістських терористів. У польовому таборі німецьких «блакитних касок» у Малі вже розпочалася підготовка до виведення бундесверу. Для вивезення матеріальних засобів та зброї до Німеччини необхідно близько 1600 морських контейнерів.

Читайте також:  Південна Корея повідомила про запуск північнокорейської ракети

Місії німецьких збройних сил у Малі неодноразово перешкоджала правляча військова хунта, яка вважається близькою до Росії. Наприклад, військова хунта відмовила у дозволі на політ розвідувальному безпілотнику Heron, яким німці керують за дорученням ООН. Його використання для збирання інформації є основною місією, яку ООН поклала на німців.

Кабінет міністрів також вирішив продовжити місію бундесверу в Косово, де зберігається напруженість у відносинах із сербською меншістю. Однак там, як і раніше, дислоковано лише близько 70 солдатів, за мандатом дозволено до 400. «Це гарантує, що бундесвер зможе швидко та гнучко реагувати у разі несподіваного погіршення ситуації у сфері безпеки», – сказав представник уряду Штеффен Хебестрейт.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :