Дистанціюватися від тайванського конфлікту пропонує СДПН

21

Макрон закликав до незалежної позиції Європи у тайванському конфлікті. Це викликало багато міжнародної критики. Тепер Німеччина підтримує його.

 

Дистанціюватися від тайванського конфлікту пропонує СДПН

Лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх вважає обґрунтованими критики висловлювання президента Франції Еммануеля Макрона про роль Європи в тайванському конфлікті. Дистанціюватися від тайванського конфлікту: «Ми маємо бути обережними, щоб не стати стороною великого конфлікту між США та Китайською Народною Республікою. Європа вже зараз має спробувати сформулювати незалежну роль, наскільки це можливо, і не стати придатком США там, у регіоні». Тому «Макрон має рацію», – сказав Мютценіх в ефірі програми ARD «Morgenmagazin» про президента, який представив аналогічну позицію.

Водночас лідер парламентської фракції оцінив вагу Європи у перспективі: «Ми другі, треті, можливо, навіть у цьому регіоні. Що важливо, так це США та навколишні держави».

Мютценіх зазначив, що в Азії існує не лише конфлікт навколо Тайваню, на який претендує Китай, і що інші держави там також готові застосувати військову силу. І тому вже зараз краще мати диференційований погляд на це, ніж завжди просто говорити, до якого боку ти примикаєш.

Він очікує, що можливий візит до Китаю міністра закордонних справ Анналени Баєрбок (зелені), який обговорюється у Берліні, буде ускладненим. Мютценіх сказав, що вона знала, «що її приймуть із певним скептицизмом, що стосується Баєрбок як особистості, навіть у Пекіні». Він послався на критичні висловлювання міністра на адресу Китаю. «Зрештою, вона виявилася залученою до цієї ситуації дуже – принаймні з погляду Китаю – некоректно».

Мютценіх вважає, що послідовний, але не надто зухвалий і гучний підхід до Пекіна – це правильно. «Ми маємо відстоювати демократію, ми маємо відстоювати права людини. Але навіть це не так просто, тому що в нас раптово з’явилися нові партнери в Європі: Азербайджан, Катар, у них також не все чисто з правами людини. Ось чому ми не повинні бути завжди жорсткими – я не думаю, що це дуже добре сприймається в Азії.

Читайте також:  Поки в Китаї зростають зарплати, Мексика приваблює виробників.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я