Що робити, якщо батьки в розлученні, і один з них нічого не розповідає другому про життя дитини?

23

Якщо дитина проживає з одним із розлучених батьків і той не повідомляє про неї жодних відомостей другому батькові, то як тому діяти, щоб брати участь у житті своєї дитини?

Частина друга статті 181 Цивільного закону встановлює, що батько, що не проживає з дитиною, має право на отримання інформації про неї, особливо інформації про її розвиток, здоров’я, успішність, інтереси та умови життя.

У свою чергу, якщо інший батько не надає цієї інформації, то цю ситуацію треба спробувати прояснити і домовитися про те, що подальша інформація про дитину своєчасно повідомлятиметься. Якщо не вдасться дійти згоди, то треба звернутися до сирітського суду, який має право запрошувати осіб для обговорення та вимагати від них пояснень з питань захисту особистих та майнових прав дитини чи особи, яка перебуває під опікою. Тож ситуацію можна було врегулювати через сирітський суд.

Якщо інший батько продовжує не надавати відомості про дитину навіть після вживання вищевказаних заходів, то відповідно до частини другої статті 178.1 Цивільного закону суперечка між батьками про права опіки може бути вирішена з урахуванням інтересів дитини та за допомогою з’ясування думки дитини, якщо вона сама може його сформулювати.

Тому батько дитини має право звернутися до суду та врегулювати суперечку у порядку цивільного судочинства.

Читайте також:  Попка не дурень: як навчити папугу розмовляти

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я