Ердоган дає численні обіцянки у боротьбі за переобрання

29

Підвищення заробітної плати, зниження інфляції та податкові пільги. Його опоненти звинувачують його в тому, що його відірвано від реальності.

 

Ердоган дає численні обіцянки у боротьбі за переобрання

У боротьбі за своє переобрання президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв численні заходи щодо полегшення становища громадян. 69-річний президент пообіцяв енергетичні субсидії, підвищення зарплат та зниження податків під час передвиборчої кампанії своєї ісламсько-консервативної правлячої партії AKP в Анкарі у вівторок. Зарплати державних службовців, а також пенсії регулярно підвищуватимуться вище за рівень інфляції.

Він сказав, що знизить інфляцію, яка сильно зросла за час перебування Ердогана при владі і зараз становить 50 відсотків, до однозначного відсоткового показника. Ердоган не сказав, як він цього добиватиметься.

Вибори 14 травня розглядаються як випробування для Ердогана, який перебуває при владі вже 20 років. Туреччина бореться з високим рівнем безробіття на додаток до величезної інфляції. Після сильних землетрусів на початку лютого також прозвучала критика уряду з приводу управління кризою. Згідно з опитуваннями, Ердоган має побоюватися за своє переобрання.

З моменту введення президентської системи п’ять років тому Ердоган має далекосяжні повноваження. Під час свого виступу в Анкарі він утримався від критики системи, але опосередковано визнав її недоліки. Президентську систему буде «відновлено», сказав він.

Опозиція звинувачує Ердогана у відсутності реальності

Кемаль Кілічдароглу, лідер лівоцентристської партії CHP, є найперспективнішим із трьох кандидатів від опозиції. 74-річний кандидат балотується від широкого опозиційного альянсу, який складається з представників різних політичних таборів.

Кілічдароглу нещодавно звинуватив Ердогана в тому, що його відірвано від реальності. У відеоролику передвиборчої кампанії він тримав лук перед камерою і казав: «Це на порядку денному наших громадян». Останнім часом цибуля в Туреччині стала особливо дорогою. Якщо він прийде до влади, то демократизує країну та забезпечить нові інвестиції, пообіцяв Кіличдароглу. І уряд, і опозиція обіцяють швидко відновити регіон, що постраждав від землетрусу.

Читайте також:  Кандидат від AfD вперше перемагає на виборах мера

Два сильні землетруси 6 лютого забрали життя понад 50 000 людей на південному сході Туреччини. Мільйони людей залишилися без даху над головою. Через масштабні руйнування вибори в постраждалих провінціях відбуваються в складних умовах, сказав німецькому агентству друку Ертім Оркун, голова організації незалежних спостерігачів Oy ve Ötesi («Голосу і більше»).

Однак він сказав, що не поділяє побоювань щодо фальсифікації виборів. «Безпека виборів знаходиться в наших руках, – сказав Оркун. За його словами, якщо кожна урна матиме спостерігачів, які стежитимуть за процесом, то для шахрайства не залишиться місця.

За даними виборчого органу, близько 100 тисяч постраждалих від землетрусу в інших провінціях зареєструвалися для голосування. Сотні тисяч залишили район землетрусу. Незрозуміло, скільки з них повернуться до рідного регіону на вибори 14 травня.

За офіційними даними, близько 60,9 осіб мають право голосувати в Туреччині та ще 3,3 мільйона за кордоном. Турки за кордоном можуть проголосувати вже з 27 квітня.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я