Величезна інфляція у Туреччині впала

17

Висока інфляція у Туреччині продовжує знижуватися. У лютому споживчі ціни зросли на 55,2% порівняно з тим же місяцем минулого року, оголосило Національне статистичне управління в Анкарі у п’ятницю. Це виявилося трохи нижче за очікування банківських економістів, які очікували середнього показника в 55,5 %. У попередньому місяці інфляція становила 57,7%, а торік вона навіть зросла приблизно до 85%. З того часу інфляція мала тенденцію до зниження, але останнім часом повільнішу.

Висока інфляція має кілька причин. Стійка слабкість національної валюти, ліри, вважається значною мірою домашньою, що експерти пов’язують здебільшого із вільною грошово-кредитною політикою турецького центрального банку. Останніми місяцями, незважаючи на високу інфляцію, монетарні піклувальники ще більше знизили ключові відсоткові ставки, а останнім часом ще й через сильний землетрус.

Навпаки, розвиток цін на багато видів сировини і проміжних товарів Туреччина вважає впливом, що важко піддається. Вони різко зросли, особливо за останній рік. Основною причиною є війна Росії проти України, оскільки обидві країни є важливими постачальниками сировини. Проте останнім часом ситуація на товарних та продовольчих ринках дещо заспокоїлася.

Читайте також:  Голод стає "пожежею"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я