Вчимося, як їздити на моноколісі

6
Моноколесо

Для їзди на невеликі відстані є не тільки велосипеди та самокати. Як щодо одноколісного транспорту? Моноколесо – компактний і маневрений засіб пересування. Що це за транспорт, які у нього є фішки і як навчитися кататися на моноколесі, розповідаємо в подробицях.

Конструкція та особливості моноколеса

Більшість моноколеса захована в захисному корпусі. З обох боків транспорту розташовуються дві підніжки – кожна легким рухом складається для зручності транспортування.

Моноколесо

У передній частині знаходиться єдина кнопка включення. Під захисною кришкою прихований порт для заряджання моноколеса. Ця модель має додатковий USB, який можна використовувати для підзарядки смартфона або інших мобільних гаджетів.

Моноколесо

Для їзди у темний час доби передбачено фару з кількома режимами інтенсивності. Позаду моноколеса – стоп-сигнал і поворотники.

Моноколесо

У верхній частині є рухома ручка. У повністю витягнутому стані активується стабілізація колеса. У цьому режимі його найпростіше котити. Засуваємо ручку не до кінця – стабілізація відключається. У повністю засунутому положенні можна їхати.

Моноколесо

Багато моделей можна подружити зі смартфоном через Bluetooth. Фірмові програми дозволяють дізнатися різну інформацію, подати світловий або звуковий сигнали, налаштувати жорсткість педалей або виставити оповіщення про перевищення швидкості.

Що знадобиться для їзди на моноколесі

Керувати моноколесом досить складно. Під час тренувань можливі падіння, тому важливо максимально убезпечити себе.

Екіпірування схоже на те, що використовується для їзди на роликах. З обов’язкового: шолом, налокітники, наколінники. Щоб не обдерти шкіру при падіннях, краще використовувати рукавички, а також мотоциклетну куртку і щільні джинси.

Моноколесо

Не забудьте підібрати максимально зручне взуття, оскільки ваші ноги будуть головними органами керування моноколесом.

Вчимося їздити на моноколісі

Рух переважно контролюється вашими ступнями. Тисніть шкарпетками – колесо рухається вперед. Якщо у вас є досвід їзди на скейті чи сноуборді, то освоїти управління такого виду транспорту буде набагато простіше. Всім іншим рекомендуємо почати з кількох простих вправ. Вони допоможуть відчути моноколесо та освоїти ази управління.

Читайте також:  VPN для чайників: керівництво для початківців

Вправа циркуль

Для початку варто визначити провідну ногу. Зробити це дуже просто – встаньте рівно і попросіть когось трохи штовхнути вас зі спини. Яку ногу виставите інстинктивно вперед — та й ведуча.

Маємо провідну ногу на підніжці моноколеса, притискаючи її до корпусу. Далі як циркуль робимо кругові рухи навколо другої ноги. Так ви зможете краще відчути вагу транспорту та звикнути до підніжок.

Моноколесо

Як тільки м’язи втомлюються – міняйте ногу і повторюйте вправу. Якщо відчуваєте, що сил замало контролю рівноваги — використовуйте ремінь. Просуньте його через підніжку з іншого боку, тим самим підтримуючи моноколесо.

Моноколесо

Вправа широкий крок

Наступний етап – перехід до руху. Ставимо ведучу ногу на підніжку, а другою ногою робимо широкі кроки. Майже як відштовхуватись на самокаті, тільки без керма. Вільними руками можна допомагати тілу утримувати рівновагу.

Моноколесо

Як тільки втомилися – міняємо ногу і пробуємо знову.

Вправа початку їзди

Освоївши базові рухи, саме час спробувати їздити. Найскладніше – стати на моноколесо. Не варто робити це зі стрибка так можна втратити рівновагу. Нахиліть транспорт однією стороною, утримуючи його ногою. А потім – плавно, але швидко поставте другу ногу, почавши рух.

Моноколесо

Тут, як і з першою їздою на велосипеді, буде потрібна практика. Для утримання рівноваги можна скористатися тим самим ременем. Якщо ви відчуваєте, що моноколесо веде вбік, потягніть ремінь у протилежний бік для компенсації.

Моноколесо

Пам’ятайте, як би добре ви не знали теорію, освоїти їзду допоможе лише практика. Не бійтеся пробувати, а щоб падати було максимально безпечно – завжди використовуйте захисне екіпірування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я