ЄС реформує ринок електроенергії: споживачі у плюсі

7

ЄС розпочав реформу ринку електроенергії. Він орієнтований як на постачальників електроенергії, а насамперед споживачів.

ЄС реформує ринок електроенергії, щоб забезпечити найкращий захист від стрімкого зростання цін у майбутньому.

Міністри мають чітку мету реформи: ціни на електроенергію мають «менше залежати від цін на викопне паливо» в майбутньому, згідно з домашньою сторінкою установи ЄС.

Цей так званий «принцип порядку заслуг» нині все ще діє. Для виробництва електроенергії промисловості потрібне викопне паливо, таке як природний газ або нафту.

ЄС реформує ринок електроенергії: споживачі виграють від трьох інновацій

У результаті реформи ЄС споживачі у всіх державах-членах мають користуватися трьома перевагами при укладанні контракту з постачальником електроенергії.

Переваги від реформи:

  1. Споживачі отримують вигоду від контрактів із фіксованою ціною та фіксованими умовами.
  2. Більш динамічне ціноутворення має бути можливим за рахунок декількох контрактів одночасно та їх можливого поєднання.
  3. До підписання договору споживачі мають отримати додаткову інформацію щодо свого тарифу.

Споживачі, які потребують захисту, також мають отримати зиск від реформи ринку електроенергії ЄС. Уряди повинні забезпечити, щоб жоден споживач не залишився без електрики.

Крім того, держави повинні мати більше зобов’язань регулювання цін для кінцевих споживачів для цих споживачів, а також для малих і середніх підприємств (МСП).

Реформа ринку електроенергії ЄС, крім соціальної, має і екологічну складову. Зрештою, це має спростити доступ до відновлюваних джерел енергії в майбутньому. Це стосується, наприклад, вироблення електроенергії від сонячних батарей на балконі будинку — світлофор нещодавно усунув бюрократичні перепони для цього.

ЄС реформує ринок електроенергії

Реформа ЄС полегшить людям можливість у майбутньому продавати електроенергію, яку вони виробляють самі, та, наприклад, продавати її своїм сусідам. Проте експерт нещодавно наголосив в інтерв’ю Handelsblatt, що збільшення споживання сонячної енергії може призвести до різкого падіння цін на електроенергію.

Читайте також:  У ЄС прокоментували покупку Twitter

У центрі уваги реформи є нові довгострокові контракти між урядами та виробниками електроенергії, так звані контракти на різницю (CfD).

За інформацією Німецького агентства друку, держави використовують ці контракти на різницю, щоб гарантувати виробникам електроенергії мінімальну ціну на електроенергію, якщо вони зроблять нові інвестиції.

Це має стосуватися інвестицій у відновлювані джерела енергії, такі як вітер та сонячна енергія, а також ядерна енергетика.

Згідно з цим двостороннім контрактом на різницю, виробник електроенергії – залежно від зміни цін на електроенергію – або передає надлишки кінцевим споживачам, або отримує компенсацію від держави за свої збитки. Контракти є «двосторонніми», оскільки вони застосовуються як до цін, що зростають, так і до падаючих.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я